X FrTvQLEJg

 4 березня 2017 року відбулась четверта зустріч "Служитель виховує служителя" Рівненської області. На цю зустріч приїхало 22 молодших служителів області. Семінар на тему: "Пояснювальна проповідь" проводив пастор церкви "Благодать" м. Рівне Любомир Турчак. Він нагадав, що проповідник це глашатай. Його головна задача отримати відкриття зі Слова від Бога і передати церкві. Спочатку брати зробили огляд особи проповідника на основі книги Джона Стотта "Портрет проповідника".

Проповідник повинен бути: 1. Доморядник – особисто досліджує Слово Боже. 2. Вісник – звіщає Євангелію людям, які не знають Бога. 3. Свідок – бачить дію Святого Духа в своєму житті. 4. Батько – безкорисливо любить і турбується про людей. 5. Слуга – служить потребам людей (потреби інших ставити вище за свої). Любомир акцентував увагу, як ми, проповідники, маємо будувати проповідь.

Перш за все потрібно молитися і просити, щоб Бог дав Слово для конкретної помісної церкви. При цьому потрібно пам’ятати золоте правило "Ніколи відкриття Боже не може суперечити жодному Біблійному принципу".

Є певна послідовність підготовки проповіді: 1. Відкриття зі Слова (фундамент). 2. Зміст, сегмент (виходить тема). 3. Історія й культура (має підтверджуватись, що це правда). 4. Застосування (спочатку пережити, а тоді передати іншим). 5. Передача (молитись перед виходом на проповідь).

В кінці своєї лекції Любомир побажав братам, щоб проповідували так, щоб "небо раділо" від їхніх проповідей.

На закінчення зустрічі директор Біблійного інституту Юрій Давидюк говорив про рису характеру Ісуса Христа "Лагідний" (лагідний проповідник). І запропонував наступні кроки для зростання в лагідності: 1. Не звеличувати себе під час проповіді. 2. Говорити лагідно не принижуючи, а піднімаючи людей. 3. Молитись за інших провідників, коли вони виходять за кафедру. 4. Нотувати проповіді інших.

В кінці зустрічі брати отримали домашнє завдання: з курсу "Як вивчати Біблію" пройти урок 2 (навчитися визначати предмет і доповнення).

Наступна зустріч, якщо Господь продовжить життя, планується 1 квітня 2017 року.