DVCXBQ43Lr0

У березні 10-11 числа пройшла чергова навчальна зустріч молодіжної команди Біблійного інституту. Традиційно навчання розпочалося зі вступного Слова директора інституту Давидюка Юрія. За основу було взято текст із 2 Послання до Тимофія 2:2 «А що чув ти від мене при багатьох свідках, те передай вірним людям, що будуть спроможні й інших навчити».

Брат Юрій спробував обновити основну ідею служіння інституту та надихнути братів шукати вірних людей. Він пояснив, що справді вірні люди це ті, котрі здатні приводити інших. Вірність християнина вимірюється тим, чи передає він наступному поколінню свій духовний досвід. Далі брат Юрій разом із братами розписали стратегію для праці у молодіжних районних десятках. Праця з братами десяток повинна мати наступні цілі:

1. Час усамітнення (постійні стосунки з Богом)

2. 1+1 (праця один на один з однолітками для спільного зростання)

3. Проповідь (розвиток братів у підготовці та виголошенні проповіді)

4. Група та учень (кожен брат районної групи має завдання розпочати групу у своїй церкві та мати зустрічі по наставництву) Було наголошено, що реальні часові рамки для досягнення даних цілей приблизно три роки.

Наступна частина зустрічі була присвячена для праці над характером, а саме над рисою Лагідний по книзі Бути. Зокрема брат Назарчук Іван поділився наступними ідеями: 1. Лагідність у сім'ї: розмовляти приємно. 2. Лагідність до друзів: не грубити та ставитися з розумінням. 3. Лагідність у церкві: турбота та практична допомога. 4. Лагідність на роботі: працювати якісно та проявляти послух.  

Після вечері брати продовжили навчання по курсу Біблійні принципи управління фінансами для молоді. Три наступних уроки, а саме: Чесність, Давання, Навчання/робота  провів Юрій Давидюк.

Спочатку для братів було задане питання, яку позицію вони займають вчителя чи наставника. Юрій пояснив, що є суттєва різниця, адже для вчителя важливо щоб був пройдений матеріал (знання), тоді як для наставника важливіше передати досвід (практику). Вчитель здебільшого ділиться інформацією, а наставник передає те, що сам практикує. Вірна людина живе по принципу: почув – пережив – передав.

Урок про чесність відкрив перед братами важливість бути чесним перед: 1. Богом (живі стосунки, посвята на служіння) 2. Наставником (постійно є запитання, перейняття досвіду) 3. Групою (молюся поіменно за групу,завжди є ідеї від Бога) 4. Учнем (молюся, є динаміка росту) Урок про даяння відкрив істину: куди я вкладаю – показує мої справжні цінності!

Обговорюючи урок про навчання та роботу брати зрозуміли, що ставлення до навчання та роботи відкриває справжню сутність нашої особистості.

Суботній ранок розпочався зі спільного часу усамітнення. Браття читали Слово та ділилися особистими відкриттями. Навчальна програма розпочалася з проповіді Ковальчука Дмитра на тему керівництва Духом Святим. В основу проповіді була покладена історія життя Йосипа, котра відкриває наступні принципи: 1. Стояти на Божих принципах 2. Говорити сміливо 3. Іти до людей та служити для них Брат Дмитро закликав усіх шукати Божого керівництва та діяти за Його відкриттями. 

Далі брат Мельничук Олександр закликав братів до молитовної частини. Браття мали змогу помолитися один за одного, за навчання в районах та церквах. Останню частину зустрічі провів Басараба Богдан, запропонувавши проаналізувати особисте наставництво у житті кожного. Брати мали змогу побачити на якому етапі проходять їхні зустрічі з учнями, а також оцінити наскільки вірні вони як учні для своїх наставників. Особливий акцент був зроблений на важливість виховання духовних звичок у процесі наставництва. Підсумувавши роздуми Богдан наголосив, що коли в результаті наставництва не з'являються духовні звички – це не справжнє наставництво.

Під кінець зустрічі браття поділилися молитовними проханнями актуальними для них у березні. А записавши домашнє завдання роз'їхалися по рідних церквах де втілюватимуть в практику отримані знання.