image 0 02 05 643e13bc774b291dc8c815dc4268cbfea923572dd2ff31d38bcfad74ed1554e5 V

 24 лютого 2017 року відбулася ще одна нічна молитва молоді Рівного, темою якої стало 500-річчя Реформації. Цей рік – найкраща можливість для свідчення Слова та Євангелії, найкращий шанс розповісти людям про Христа. Для нас відкриті усі двері, та чи входимо ми в них?

Суть Реформації вміщена у 5-ти постулатах, на яких і ми будуємо свої віру. Отож, тільки Писання, тільки благодать, тільки віра, тільки Христос та слава тільки Богу. Наскільки потужні слова! Вони перенесли гоніння, страждання, та все ж встояли до нашого часу і чекають від нас такої ж дії. Тому християнам так важливо знати і усвідомлювати, що ж це таке і як цим користуватися. Тому і наша нічна молитва коротко розповіла нам про ці надзвичайно важливі подарунки від Бога. Своїми думками ділилися Василь Захарович Басараба, Роман Курбацький, Роман Корнійчук та інші брати.

Кожен добре знає, що початок Реформації поклав Мартін Лютер. Проте що в ньому було такого, що він на це спромігся? Він був особливим, вибраним Богом? Чи він правильно керував своїми думками? А можливо в нього були хороші помічники? Насправді, все це разом взяте, проте найголовніше – він не залишався задоволеним тим, що має на даний момент. Він був людиною віри. Такі люди не стоять на місці, їхня віра веде їх вперед. Вони шукають чогось нового: нових методів донесення Євангеліє, нових способів прославлення Бога. Якщо ж ми з вами стоїмо на місці, то з нами щось не так. Бог не буде благословляти ледачих людей, які чекають на легкі та  швидкі результати. 

Ще одним відомим нам чоловіком віри був Мойсей. Його життя не можна назвати легким чи простим, але він до останнього боровся за віру та Боже слово. Як ж важливо у нашому житті залишатися вірними Богу, що б не ставалося. А натомість Господь покаже нам Свою вірність, яка перевищує нашу у всіх відношеннях. Наше завдання – постійно перебувати у Бозі, у спілкуванні з Ним, у читанні Слова. Лише так ми зможемо досягнути результату. Починати свій день із читання Біблії – який початок дня може бути кращим? Проте це не має бути просте читання, аби поставити хрестик «прочитано». Це повинно бути усвідомлене дослідження Божих істин, глибин, які відкриваються не відразу. Поруч із дослідженням волі Божої необхідно застосовувати її на практиці щоденного життя. Прочитали вранці Слово – весь день думаємо про нього та застосовуємо. Звісно ж, диявол не буде сидіти в стороні та спостерігати за нашим духовним ростом, його пастки стануть ще більш прихованими та неочікуваними. Проте ми просто повинні триматися нашого фундаменту, аби виконати те, що нам заповів Господь.

Великою проблемою сучасного християнства є діло звички. Ми дуже швидко звикаємо до всього хорошого. Згадайте, коли востаннє ми дякували Богу за Його жертву? Коли востаннє ми по-справжньому усвідомлювали величезну Божу любов і дякували Йому за це? Ми ніби й розуміємо всю велич Божу, але це вже не є для нас чимось неймовірним. А згадаймо момент нашого покаяння, коли кожна Божа обітниця набула значення в нашому житті, коли за все хотілося дякувати.

Ось такими повинні бути ми в щоденному житті, повинні повернути свою першу любов до Бога. Реформація 500 – це благословенний Богом час для звіщення Його Слова. Наша задача проста – звістити. Все решта влаштує Господь. «І якщо Бог є з нами, хто встоїть проти нас?» - напевно, кожен вкладає свій зміст у ці слова. Але кожен на нічній молитві чітко усвідомив свою ціль на цей рік: донести людям Слово, незважаючи на обставини. Адже з нами Господь, що може бути нам страшно?

Сташук Софія