DSC 0773

Для того, щоб наші церкви росли і розвивалися, потрібно робити все, аби в них було якомога більше дітей та молоді, адже вони – наше майбутнє. Саме тому роботі з дітьми приділяється так багато уваги. Божі істини доносяться до них і на уроках в недільних школах, і в дитячих християнських таборах. Як краще організувати роботу, як правильно розставити пріоритети в цьому відповідальному служінні – про це йшлося на щорічному семінарі для дитячих табірних служителів, що відбувся в с. Олександрія з 6 по 8 травня 2016 року. Його організатором був відділ дитячого служіння ООЦ ЄХБ Рівненської області.

150 братів і сестер нашої та Київської областей, відклавши всі свої повсякденні справи, приїхали, аби збагатитися цінним досвідом. Тема семінару – «Цього не бачив ніхто». На перший погляд, ця назва видається дещо незрозумілою. Проте вона точно відображає суть того, про що говорилося на семінарі: ми повинні навчитися бачити в кожній дитині те, чого не бачить ніхто, помічати унікальність, неповторність та потенціал кожної дитячої душі. На початку семінару зі словом вітання звернувся  заступник старшого пресвітера ООЦ ЄХБ Микола Григорович Чайка. У молитві він попросив Божого благословення на організаторів та учасників семінару. 

Кожен новий день    розпочинався зі спільного прославлення Господа молитвами та співом, в чому допоміг музичний гурт церкви с.Оржів.  Потім брат Рівненської церкви «Відродження» Роман Корнійчук запрошував усіх разом поміркувати над істинами Слова Божого.

Особливим часом семінару були лекції духовного зростання та проповіді на вечірніх спілкуваннях. Адже будь-яке служіння Господу потрібно розпочинати зі зміни та впокорення власного серця. Скажімо, Тарас Яремчук, пастор Рівненської церкви «Надія», розмірковуючи над уривком з Нагірної проповіді Ісуса Христа, сказав про те, що істинне блаженство – не в земному комфорті, не в тимчасових речах, а тому, щоб близько знати Господа, виконувати Його волю і дбати про чистоту серця.

 Олег Нисинець, директор Рівненського регіонального Біблійного коледжу, вів мову про те, як бути гарячим християнином. Найперше кожен із нас повинен усвідомити, що вогонь у серці здатний запалити лише Господь. Тому ми повинні шукати Бога, Який змінює нас, побуджує до служіння і використовує для Своєї слави.

Роман Курбацький, пастор Рівненської церкви «Спасіння», на основі Євангелії від Матвія 7:24-27 говорив про фундамент нашого життя і віри. Господь створив нас для стосунків із Ним. І саме ці стосунки визначають, що буде з нами під час випробувань. Правильна основа в Господі – запорука щасливого життя.

Олександр Гаврилюк, пастор Рівненської церкви «Преображення», звернув увагу на послух, без якого не може бути благословень. Послух Богу, який виражається в конкретних справах, є доказом нашої любові до Бога та частиною живої віри. Господь чекає від нас слухняного серця. Це те, про що ми  маємо дбати, аби догодити Йому своїм служінням.

З нетерпінням очікували учасники семінару зістрічі із всесвітньо відомим проповідником Йоганесом Раймером, скільки кожному доводилося чути чимало позитивних відгуків про нього. Брат Йоганес ділився яскравими історіями та свідоцтвами з власного життя та служіння. Зачитавши Луки 24:13-35, він виокремив ті риси Христа, які ми повинні наслідувати в роботі з дітьми та підлітками. Коли Христос зустрів учнів, які йшли до Еммауса, то не повчав їх, а став для них Другом, готовим мовчки йти поруч, слухати, ставити мудрі запитання. Після цього в серцях учнів запалав вогонь, який змінив напрямок їхнього дороги. Будучи наставниками дітям, ми також маємо бути не суворими вчителями, а мудрими друзями, здатними побачити їхню душу і зігріти її вогнем Божої любові.

Крім лекцій духовного зростання, учасникам семінару були запропоновані курси для професійного розвитку, адже Божу справу ми повинні робити якісно та ефективно. Тетяна Пузиченко, Тамара Доброчинстка та Роман Корнійчук допомогли наставникам краще усвідомити свої обов’язки, нагадати особливості вікової психології та методику викладання біблійних уроків. Ольга Мирончук та Олександра Місюра навчали координаторів, як правильно побудувати табірну програму, яка покаже дітям Христа. Олександр Ярмушко, Оксана Петрик та Ігор Левценюк ділилися принципами власного служіння, спілкувалися про душе опікунство  з  досвідченими табірними працівниками. Для спорт інструкторів Андрій Бражник підготував цікаві ігри  та показав, як через них можна будувати стосунки й торкатися дитячих сердець. Галина Чайка та Петро Ревко запропонували яскраві вироби для майстрів з рукоділля. Алла Левчук та Ірина Медик вивчили нові пісня з музичними керівниками. Альона Кожушок розповіла про основні принципи акторської майстерності та режисури, а також показала на практиці, як можна передати Божі істини за допомогою інсценівок. Новим і не менш актуальним цьогоріч  був майстер-клас для фото- й відео операторів, адже діти в таборі дуже полюбляють знаходити себе на фотографіях та у відеороликах. Олена Медведєва, Катерина Ковалик та Віталій Миронюк познайомили з правилами цієї цікавої роботи.

На перервах учасники семінару могли зіграти в спортивні ігри, поспілкуватися за чаєм та кавою, більше познайомитися один з одним та поділитися ідеями й досвідом табірного служіння.

На урочистому закритті семінару голова ООЦ ЄХБ Рівненської області Василь Захарович Басараба, зачитавши Колосянам 1:26-28, говорив про те, що ми носимо в серці надію слави Божої. Він побажав жити так, щоб передавати цю надію іншим та славити Господнє Ім’я. Василь Захарович помолився молитвою благословення за всі дитячі та підліткові табори, які відбудуться влітку.

Подяка Господу, що Він дозволяє кожному з нас пізнавати Його, розповідати дітям про Нього, навчатися і зростати у вірі та служінні. Нехай Він благословить кожного дитячого служителя чистим серцем, жертовною посвятою та великою любов’ю. Хочеться, аби в кожній дитині ми змогли побачити те, чого не бачать інші, - її душу, таку дорогоцінну для Господа.