image 0 02 05 9437104d36821324193541395c1988c7060033b16bb00e4a237dc0012a0cd382 V

14 травня 2017 року на стадіоні «Авангард» у місті Рівне відбувся Конгрес церков ЄХБ Рівненської області. Захід, який об’єднав понад три тисячі людей в одному місці, надихнув ще з більшою посвятою служити Богові та людям, утвердив віру в Бога та Його Слово.

За годину перед початком загальної програми церкви міста Рівне організували чудове дозвілля для дітей різного віку: тут були безкоштовні гірки і батути, рукоділля і спортивні ігри, веселі розваги та солодка вата. Брати та сестри спілкувались із батьками, запрошували їх на семінари з виховання дітей, та дітей запрошували у літні християнські табори.

При вході на стадіон для учасників Конгресу грав духовий оркестр, що відразу налаштовувало серця слухачів на велич події.

На початку до всіх присутніх звернувся голова ООЦ ЄХБ Василь Захарович Басараба, який говорив про те, що впродовж двадцяти віків Церква Христова пережила багато різних подій, зазнавала утисків, переслідувань та гонінь, піддавалася жорстоким тортурам та репресіям, проте залишилася вірною Богові, бо стояла на міцній основі, якою є Біблія – незмінне Слово Боже. І ми, християни XXI століття, прикладом власного життя маємо являти любов Ісуса Христа тим людям, котрі Його ще не знають.

Над стадіоном злинула до Господнього Престолу молитва, в якій усі присутні просили благословення на час проведення Конгресу, а також молилися за владу, за благодатний час, коли можна сміливо звіщати Євангеліє.

Пастор  Незалежних церков ЄХБ Володимир Гребенюк, звертаючись до учасників Конгресу, нагадав, що всі ми маємо бути, як і перші християни, єдиними в думках, у діях, у служінні Господу – це є найкращим захистом від атак лукавого.

Олександр Нагірняк (м. Єнакієве), редактор журналу «Гость», зазначив, що хоча церкви Донбасу не мають зараз можливості проводити такі конгреси, як у Рівному, оскільки в східному регіоні ведуться бойові дії, проте всі вони відчувають себе частинкою братства, тому душею і молитвами ми разом. Реформація, продовжив проповідник, має початися з перемін в серці кожного. Всі ми маємо змінювати себе і, щоденно взявши свій хрест, іти вузьким шляхом, пізнаючи Бога і поглиблюючи любов до Нього. Ще один наслідок реформації серця полягає в готовності звіщати людям вістку про спасіння в Ісусі Христі.

Мер міста Рівне Володимир Євгенович Хомко звернувся до слухачів з подякою та роздумами про швидкоплинність часу. «Якби при будівництві цього стадіону, - сказав він, - хтось сказав, що тут, у центрі міста, будуть збиратися баптисти, то робітники, напевне, тільки посміялися б з цього. Між тим, сьогодні ми маємо свободу совісті, можливість вільно і без страху за своє життя звіщати істини Слова Божого».

Про 500-літню історію реформації вела мову Юлія Лубінець, доктор богослов′я, викладач історії церкви Таврійського християнського інституту. Вона відзначила, що людина постійно хоче відвернутися від Бога, збитися на манівці, але Бог, як люблячий Отець, терпляче і з любов’ю повертає її до Себе.

П′ять постулатів Реформації, розкрив у своїй проповіді голова ВСЦ ЄХБ Валерій Антонюк. Він закликав нас частіше робити подібні заходи, адже в такий спосіб ми уподібнюємося першоапостольській церкві, яка була однодушно разом. Церква того часу, сказав він, переживала різні важкі події, різні часи, але вона вистояла. Зараз без християнства ми не уявляємо суспільства з високою мораллю. Отож, п′ять постулатів: «Тільки Писання», «Тільки віра», «Тільки благодать», «Тільки Христос», «Тільки Богу слава». Кожен із цих постулатів випробуваний історією, що супроводжувалася гоніннями, переслідуваннями. Біблія це записане Слово Боже. Коли ми читаємо її, Дух Святий відкриває нам характер Бога, допомагає нам усвідомити силу і глибину Божої любові. Біблія є фундаментом віри. В історії  знаходимо безліч прикладів, де віра прирівнюється до добрих діл, через які людина начебто знаходить спасіння та вічне життя. Насправді ж, саме віра є тим чинником, який впливає на нашу вічність. І хоча всі ми це знаємо, але так часто на практиці нам бракує саме віри. Тоді на допомогу приходить  благодать – незаслужена Божа милість. Людина не може задобрити Бога, вона не може заслужити спасіння. Ми потребуємо Його благодаті. Нас, які блукали у гріховній темряві світу, Він полюбив і простив. Що значить наше життя, наші досягнення, якщо в них немає Бога? Як у часи Реформації, так і зараз, кожному потрібна благодать! Той, Хто Собою приніс  благодать – це  Христос. Ким є Христос для нас? Ісус сказав: «Ніхто не приходить до Отця, як тільки через Мене». Христос – єдиний Посередник між Богом і людьми, через віру в Якого ми отримуємо спасіння. Всі постулати можна підсумувати тим, що вся слава, за те Ким Він є і що Він зробив для людей, належить лише Богові. Біблія говорить, що все з Нього, Ним і для Нього. Бог – Цар над усіма царями. Всі зміни починаються не з проголошення, а із практичного застосування біблійних цінностей. Наші вчинки мають бути змотивовані любов'ю до Бога і людей. «Сьогодні маємо велику благодать від Бога - свободу звіщати Боже Слово», - так закінчив свою проповідь Валерій Степанович, "тому мусимо використовувати для цього кожну можливість". 

Твори у виконанні Об′єднаного хору, виступи музичних гуртів «Сіон» та «Агапе», група прославлення церкви «Преображення» м. Рівне, оркестру камертонів та дзвоників Творчого Об′єднання «Лія», групи дитячого хору Першої церкви ЄХБ м. Рівне, сольних виконавців Наталії Осадчої та Анни Логінової створювали неповторну піднесену музичну атмосферу духовного свята.

Цей день продовжився вечірньою програмою для молоді. Разом із піснями звучали свідоцтва людей, які через різні обставини прийшли до Бога. А завершився вечір проповіддю Станіслава Грунтковського, який  закликав усіх присутніх змінюватися разом, реформувати власні серця, проголошувати Бога не словами, а своїм життям – це і є найголовніша суть Реформації.

Софія СТАШУК