IMG 53431

У 2017 році весь християнський світ відзначає 500-річчя від початку масштабного духовного відродження, яке назавжди змінило хід історії. Початком Реформації прийнято вважати виступ німецького ченця Мартіна Лютера 31 жовтня 1517 року, який у цей день прибив 95 тез до брами собору у Віттенберзі. Соціальні явища, породжені Реформацією, є одними з найбільш впливових в історії людства. Західна цивілізація немислима без здобутків Реформації; до них можуть долучитись і українці.Наше завдання — перетворити теперішні можливості на справжній громадський рух, познайомити українців із життєвими цінностями Реформації, закликати до оновлення всіх сторін особистого й суспільного життя згідно з біблійними принципами.

З 3 по 17 вересня у 24 областях країни проходить автопробіг, присвячений святкуванню 500-річчя Реформації в Україні і світі.У планах: 24 області України, понад 100 населених пунктів, 14 днів, 100 осіб, 5000 кілометрів.Перші колони автомобілів стартували 3 вересня о 10:00 з найвіддаленіших українських міст: Авдіївка, Маріуполь, Бердянськ, Ізмаїл, Чонгар, Сєвєродонецьк, Чернівці, Ужгород. До них приєднаються учасники з інших міст та сіл і будуть разом рухатись по узгодженому маршруту автопробігу протягом двох тижнів.Всі автомобілі одночасно фінішують 17 вересня на Хрещатику, де з 10:00 до 21:00 буде проходити велике Свято подяки за участю зірок естради, соціальних діячів, політиків та Ніка Вуйчіча, всесвітньо відомого мотиваційного спікера, людини без рук і ніг, який спеціально прилетить зі Сполучених Штатів Америки з ексклюзивним виступом.

Мета автопробігу — проголосити єдність та територіальну цілісність України, запросити українців приєднатися до Свята подяки 17 вересня на Хрещатику. Рівненська область отримала естафету Всеукраїнського автопробігу Реформації від Волині в неділю, 10 вересня.Колони авто з Волині з’єдналися в одну колону з автомобілями з Рівного та області на в’їзді в місто зі сторони Луцька. Об’єднана автоколона продовжила свій рух центральною вулицею міста Соборною, Київською та повернулася на площу Незалежності, де відбулася урочиста передача естафети учасниками автопробігу Реформації з Волині команді учасників з Рівненщини.Протягом 11-12 вересня колони автопробігу проходять за такими маршрутами в Рівненській області: Костопіль-Дубровиця-Сарни-Рокитне-Березне-Костопіль; Дубно-Демидівка-Млинів-Дубно; Вараш-Підлісся-Рафалівка-Володимирець-Воронки-Полиці-Вараш; 11 вересня о 19 год. колона з 13-ти автомобілів в’їхала в Костопіль. Проїхавши, у супроводі міліції, головними вулицями міста, автоколона зупинилася на стоянці біля «Сільпо». На майдані біля Шевченка була проведена невеличка програма з ціллю ознайомити всіх присутніх з інформацією про автопробіг та про Всеукраїнський день подяки в Києві. Також організатори закликали всіх присутніх до молитви за мир в Костополі та нашій Україні…

Павло Матвійчук, пастор Церкви ЄХБ м. Костополя та відповідальний за автопробіг Реформації в Рівненській області