20171015 095557

15 жовтня 2017 р. церква євангельських християн-баптистів с. Башарівка Радивилівського району відзначила 90-літній ювілей.

«У двадцятих роках ХХ століття у нашому селі було посіяно зерна Слова Божого. Одне зерно впало на …» – так за допомогою євангельської притчі ведучі змалювали особливості заснування євангельської громади у с. Башарівці. Етап за етапом вони розкривали віхи життя церкви. А було воно, як і в більшості протестантських громад, дуже непростим. Процвітаюча і перспективна у міжвоєнний період громада вільних євангельських християн у с. Башарівці зазнала важких втрат у роки війни. Багатьох молодих віруючих вивезено на примусові роботи до Німеччини, або за відмову від участі у військових діях засуджено радянською владою до таборів. Настання мирного часу для церкви виявилося не таким уже й спокійним. Радянські державні органи конфіскували у башарівських віруючих будинок молитви, а невдовзі примусово об’єднали із громадою ХВЄ із сусіднього села Перенятина. Лише в 90-х роках п’ятидесятники змогли придбати собі приміщення у сусідніх селах і створити окремі громади. Попри різноманітні труднощі віруючі обох конфесій зуміли зберегти братні стосунки і цінують спільне минуле.

Пастор церкви Станіслав Ковальчук згадав своїх попередників: Степана Королюка (1927 – 1929 рр.), Івана Левценюка (1929 – 1964 рр.), Олександра Павлишина (1964 – 1968 рр.) та Івана Бернадського (1968 – 2002 рр.).

Урочисте богослужіння відвідало багато гостей. Громаду вітали пастори Василь Романюк та Анатолій Голота з с. Дружби, Андрій Романюк та Володимир Калашніков із м. Радивилова, Анатолій Левценюк із м. Дубна. Теплими спогадами і роздумами над біблійними текстами ділилися пастори п’ятидесятницьких громад із навколишніх сіл Перенятина, Батькова, Копачова. Пресвітер костопільської церкви ЄХБ Андрій Ярмушко привітав віруючих від імені Рівненського ООЦ ЄХБ, передавши громаді у подарунок пам’ятну Біблію.

Невеликий молитовний будинок не міг умістити всіх, хто приїхав розділити з башарівськими євангельськими християнами-баптистами їхнє свято. А духовний спадок церкви береже чимало віруючих у Радивилові, Дубні, Рівному та навколишніх селах. Найбільша делегація прибула з м. Радивилова. «Мир вам!» – з такими актуальними сьогодні словами пісні звернулися радивилівчани до церкви. 

Особливу атмосферу свята створював і спеціально прикрашений двір. На ганку дому молитви розгорнулася відтворена старосвітська кімната, що приваблювала гостей старовинним хатнім начинням, майстерними вишитими і сплетеними речами, давніми фотографіями і низкою всіляких дрібничок.

Урочистість завершилася спільним щедрим обідом на подвір’ї дому молитви.

Зауважимо, що сьогодні громада ЄХБ у с. Башарівці нараховує заледве п’ятдесят осіб, частина з яких – літні хворі люди. Тим більше цінним для церкви став ювілей, адже він згуртував віруючих, дозволив відчути силу не в чисельності, а в єдності. Кожен намагався долучитися хоча б найменшим внеском у спільну справу. Усе це створило відчуття тепла, родинності і духовної близькості. 

Ліна Бородинська