BP5R3625

Урочисте святкове зібрання на честь 25-річчя з дня відкриття церкви розпочалося хоровим співом величальної пісні нашому Господу.

Відзначення ювілею – це завжди погляд на пройдений шлях у минулому та плани, мрії, сподівання на майбутнє.

Після молитви пастор церкви Володимир Нестерук першим до вітального слова запросив мера нашого міста Володимира Хомка. Незвично та приємно чути від представників влади про те, що запорукою благополуччя та процвітання нашого краю та й усієї України є християнська мораль та цінності в нашому суспільстві.

У своїй вітальній проповіді пастор Ростислав Назарчук закликав, щоб ми, як християни, наслідували віру наших попередників і будували своє життя на міцній основі, якою є лише Христос Господь. Адже тільки Бог є незмінним, Він завжди був, є і буде Той самий.

На свято до нашого дому молитви завітало чимало гостей із Рівного, інших міст України, а також із-за кордону. Пастори різних церков передавали свої вітання і побажання: щоб ми раділи тим, що спасенні; щоб завжди пам’ятали, що Бог не залишить нас і буде вести до кінця нашого земного життя та щоб у різних обставинах ми лишалися вірними Йому. Щоб панував у наших серцях Божий мир, який вищий понад наше розуміння – таким було  побажання пастора церкви с. Колоденка Іллі Корнійчука.

Також у служінні брали участь дуети, тріо, квартети… У їхньому виконанні лунали чудові пісні та псалми. Церква радісно і благоговійно співала «Отче наш» та «Вірую». До служіння долучилися і діти, прославляючи Господа своїм співом та віршами. А гімн «Великий Боже! Як на світ погляну!» прозвучав у супроводі дитячого ансамблю камертонів, яким керує Світлана Меленчук.

У відзнятому відеоролику була представлена коротка історія церкви. Цікаво було побачити фото та почути розповіді про те, як відбувалося відновлення церкви на її історичному місці. Вражає, які багатолюдні зібрання відбувалися колись! Також у відеоролику розповідалося і про життя нашої церкви сьогодні.

«Все необхідне для життя і побожності дав нам Господь», – зауважив пастор Першої рівненської церкви ЄХБ Микола Гаврилюк. Михайло Ільюк, заступник старшого пресвітера ООЦ ЄХБ, побажав споглядати славу Господню та преображатися самим. Від Рівненського обласного об'єднання церков звернувся старший пресвітер по Рівненській області Василь Басараба, який привітав церкву словами Христа: «Я прийду незабаром. Тримай, що ти маєш, щоб твого вінця ніхто не забрав» (Об. 3:11).

Вразило багатьох щире свідчення Світлани Берези, яке вкотре переконує, що легкою дорога до пізнання Бога не буває. А вірші і пісні, виконані Василем Вознярським, надихають молодь бути такими ж посвяченими Богові у своєму житті та служінні. Чоловічий хор, яким цього разу диригував Василь Іванович, сьогодні, як і завжди, звучить по-особливому.

Із заключною проповіддю до всіх присутніх звернувся В’ячеслав Нестерук, заступник голови Всеукраїнського союзу церков ЄХБ. Він пригадав про первосвященницьку молитву Христа (Івана 17). З цієї молитви ми можемо зрозуміти, якими хоче нас бачити Христос. По-перше: щоб ми були єдині. По-друге: щоб мали в собі досконалу радість, а також, щоб  були святими та мали любов один до одного.

На завершення святкового богослужіння пастори провели молитву благословення церкви на подальше служіння.

Закінчилося свято, розпочнуться будні, і саме вони виявлять нашу справжню силу. Нас чекають і радощі, і випробування – без них не буває, проте пам’ятаймо: «Якщо ти в день недолі знесилився, то мала твоя сила» (Пр. 24:10). Та й якими б не були ті випробування та труднощі, хіба можуть злякати вони Божих дітей, якщо з нами Господь? Адже, незважаючи на щоденну боротьбу, яку доводиться вести з силами зла у світі гріха та беззаконня, церква Христова впродовж двох тисячоліть стоїть впевнено і «сили адові не переможуть її» (Мт. 16:18) –  Сам Бог береже, веде і направляє всіх Своїх дітей до вічного Царства. 

Тетяна КОНОНЧУК,

рівненська церква «Відродження»