IMG 5804

Наприкінці січня відбувся черговий сімейний виїзд. Двадцять п'ять сімей з Костополя, Орв’яниці та Тернополя провели чудових три дні на базі «Волошки» з 26 по 28 січня 2018 р. Тема виїзду - «Блаженство любові», спікером був - Олександр Максімов, який цікаво та доступно відкривав нам види, якості та характеристики справжньої любові у сім’ї. 

Короткі тези та нотатки з виїзду: 

Блаженний шлюб - це коли двоє людей мають віру в Бога, хороші взаємовідносини між собою, служать іншим.  Любов - це давати людині те, чого вона найбільше потребує, тоді, коли вона найменше на це заслуговує. 

Міфи про любов: 1. Любов це таємниця.  2. Любов це досвід. 3. Зовнішнє середовище впливає на любов.

Види любові. 1. Епітумія.  2. Ерос. 3. Сторге.  4. Філео. 5. Агапе. 

Принципи, на яких будується любов.  1. Пізнання Бога (Лук. 20:17-18). Він є мірилом у нашому житті, Він є вирішальним, Він є Твердинею, Його принципи незмінні, Він ніколи не змінювався, не відступав. 2. Любов - це мистецтво і нам потрібно вчитися цьому.  3. Любов - це вибір. Люби того, з ким одружився, а не «полюби і тоді одружуйся».  4. Любов - це зусилля. Ми маємо прикладати зусилля, щоб чогось досягнути. Робіть все для того, щоб любити. 

Створені різними для спільної мети (відповідальність - з гр. "сторге") 1. На початку Бог (Бут. 1:1-3). Земля без Бога пуста, темна та порожня. Якщо в нашому сімейному житті є якісь проблеми, пустота, темрява чи сірість - потрібно повертатися до Бога та стосунків з Ним. В Новому Завіті є багато згадок про те, що ми учні і тільки декілька разів, що ми християни. Ми маємо вчитися. 2. Покора повелінням (Бут. 1:6-7). Бог говорить чоловікові любити, а жінці - коритися. Вся вселенна кориться Христу в одну мить, під-час втихомирення бурі на морі, а ми ніяк не можемо послухатися з першого разу. Чоловік має керувати і любити. Дружина має мати серце, яке будує дім.  3. Постійність (Бут. 2:18). Ми маємо бути постійні у виконанні своїх обов`язків перед Богом та один перед одним. 

«Синдром Марти» (дружня любов - від гр. "філео") Лук. 10:38-40.  Ознаки «Синдрому Марти»: 1. Великі клопоти 2. Зупинки через втому 3. Думка, що «Богу байдуже» 4. Почуття самотності 5. Нарікання на Бога. 6. Піднімати себе і опускати інших. 7. Молитва, щоб Бог змінював інших. Наслідки:  1. Відбереться частка. 2. Даремна журба. Христос цього не оцінив.  3. Відсутність стосунків з Богом 4. Сім хвороб від стресу  "Лікування" синдрому:  1. Визначити правильний пріоритет 2. Сидіти 3. Слухати 4. Вічність у фокусі. 5. Шукати добре в Бозі 6. Згадувати і дякувати 7. Щоденно приходити до Бога.  Бо потрібно ОДНЕ. Марія ж обрала найкращу частку, яка не відбереться від неї. (Лук. 10:38-40).

Жертовна любов (гр. "агапе") Чоловік - лідер, доморядник, священник. Часто найважче бути священниками у своїх сім’ях.  Дружина - помічниця, вона має допомогти чоловікові виконати волю Божу.  Між моментом покаяння і вічністю ми маємо преображатися в образ Христа. Нам багато що подобається в Ісусі Христі та Його праці, але часто ми не хочемо платити ціну, яку платив Він. 

Наша любов: 

1. Потребує вдосконалення. 1 Кор. 13:1-3. 

2. Набувати знання. 1 Кор. 13:9,4. Ми маємо набувати знань щодо кожної характеристики любові, вчитися практикувати її у своєму житті. Наприклад поговоримо про довготерпіння. Як розвинути довготерпіння? а. Приймати тяжкі обставини спокійно. Вміти контролювати себе та свої емоції. Не випускати свої емоції з-під контролю. б. Не нарікати.  Бути задоволеним тим, що ти маєш і не заздрити. Мр. 3:20.  в. Не втрачати самоконтролю. Керувати собою, своїми думками, емоціями, очима та своїм язиком. Коли учні заснули в Гефсиманії, коли Христос був на хресті - Він ніколи не втрачав самоконтролю.  г. Не призначати Богові час. 2 Пет. 3:9. Довготерпіння не назначає час. Ми очікуємо Божої дії до кінця. Він краще знає. 

3. Відкидання дитячого. 1 Кор. 13:10-13. Ми не маємо поводити себе, як діти, маємо дорослішати. Ісус став жертвою і нам потрібно цього вчитися. 

Також дуже цікавими та корисними були роздуми над романтичною любов’ю (гр. "ерос") та шлюбною любов’ю ("епітумія"). 

Всім присутнім виїзд дуже сподобався і був дуже корисним. Дякуємо Богові за хороше навчання та молимося про те, щоб ми могли практикувати все почуте... 

Павло Матвійчук - керівник відділу сімейного служіння