IMG 4946

Знайомство з ними змушує подивитися на життя по-новому! Спілкування з ними захоплює! Дружба з ними надихає! Хто вони? Особливі королі та королеви, які мають неймовірно велику  силу душі в немічному тілі. Хтось називає їх людьми з обмеженими можливостями. Та для нас вони - герої, неповторні особистості, які мають так багато можливостей свідчити своїм життям про Бога.  Ні інвалідний візок, ні милиці, ні  окуляри не здатні приховати красу їхньої душі. Всі вони створені за образом і подобою Господа, мають унікальні характери, таланти і неабияку любов до життя.

Аби нагадати цим особливим людям про їхню цінність і неповторність, у різних куточках  світу ось уже декілька років поспіль проводиться дивовижний вечір «Night to Shine» («Ніч сяйва»). Його ініціатором став молодий американський спортсмен Тім Тібоу, який понад усе любить Господа. Метою заходу є підтримка й підбадьорення наших особливих друзів. Кожен із них відчуває себе цього  вечора справжнім королем та королевою. 

Цьогоріч свято відбулося 9 лютого в 16 країнах світу. В ньому взяло участь 500 церков, в тому числі й євангельські громади Рівного, Білої Церкви та Дніпра.

У нашому місті свято проходило в церкві «Дім Євангелія». Тут завжди турбуються про людей з особливими потребами. Зокрема, щотижня для них проводять групи з вивчення Біблії, заняття з рукоділля, репетиції хору братів і сестер у візках. Щонеділі їх забирають на богослужіння. Для декого  це чи не єдина можливість вийти на вулицю! На Різдво,  Пасху і День подяки відбуваються святкові зустрічі для дітей, молоді й старших друзів у візках. Проте найбільше вони чекають літа! Адже впродовж трьох місяців проводяться табори на території пансіонату «Промінь надії» в с. Олександрія. Це особливе місце, пристосоване до потреб наших друзів, завжди залишає теплі спогади в серці кожного відпочиваючого.

Та цьогоріч церква «Дім Євангелія» мала ще одну чудову можливість послужити таким людям, долучившись до організації «Night to Shine». Кожен гість цього свята був королем чи королевою вечора. Кожен із них пройшов по червоній доріжці під аплодисменти й спалахи фотокамер. Вони вдягнули розкішне вбрання, отримали чудові корони, проїхалися на білому лімузині, скористалися послугами професійних перукарів і візажистів. Святковий настрій створили браслети із квітів та бутоньєрки, ліхтарики, вази з букетами на білосніжних скатертинах.

Одним із найбільш зворушливих моментів була коронація наших почесних гостей. Перш ніж друзі заходили до святкової зали, їм одягали корону й оголошували, чим особлива та чи інша людина. Це було надзвичайно важливо й цінно, адже більшість із них є дуже невпевненими в собі.

Після урочистої коронації та молитви за наших друзів з проповіддю Слова Божого звернувся до гостей свята пастор церкви «Дім Євангелія» Віктор Іванович Давидюк. Він нагадав кожному, що всі люди є вінцем Божого творіння. Господь цінує наші безсмертні душі, які прославляють Творця навіть у немічних тілах. Для Нього всі ми без винятку є королями й королевами, адже створені за образом і подобою Царя царів. Віктор Іванович підбадьорив кожного тим, що у вічності ми отримаємо нові тіла, котрі не матимуть болю й страждань.

Продовжили вечір християнські гурти «Квант», «Шоколад» і Брія Блесінг. Більшість наших королів і королев уперше чули імена відомих виконавців. Вони не мають змоги їздити на конференції, конгреси, фестивалі, тому запрошені співаки й музиканти були для них чудовим подарунком.

Ще однією приємною несподіванкою стала святкова вечеря, яку з любов’ю приготували сестри церкви. А на завершення почесні гості отримали подарунки від Фонду Тіма Тібоу, в тому числі й фоторамки з власними портретами,  що стануть нагадуванням про такий особливий вечір.

Для проведення цього свята доклали чимало зусиль брати і сестри з багатьох церков Рівного. Хтось організовував програму заходу, хтось готував вечерю чи прикрашав зал. Інші супроводжували гостей, робили зачіски, фотографували й аплодували. Брати привозили друзів із різних куточків міста, піднімали візочки на сходах. Хтось жертвував кошти, квіти й прикраси. А хтось ревно молився за особливих гостей. Та всі ми вчилися бути слугами для наших королів і королев.

Як хочеться, аби не лише в цей день такі люди почували себе потрібними! Як хочеться частіше бачити щасливі посмішки на їхніх обличчях! Як хочеться частіше ставати слугами таким королям! Адже Сам Христос став слугою, подавши нам приклад любові. І ми віримо, що через цих людей Господь приходить до нас, щоб перевірити чуйність наших сердець. Чи готові ми послужити Царю царів, Який живе в кожній королівській душі у тілі з особливими потребами?

Юлія ГОДУН,церква «Дім Євангелія», м. Рівне