image 0 02 05 997f03d0c5dbba74b01e1c5591a932e5d4d8dc62ce00c21e5f200706bdb556c0 V

3 березня 2018 року в будинку молитви церкви «Відродження» відбулася конференція по служінню благовістя. На зустріч приїхали близько ста служителів з різних куточків нашої області. Основна ціль зустрічі полягала в тому, щоб показати різні можливості для проголошення Євангелії, котрі є досить ефективними та доступними у наш час.

На початку конференції лунала проповідь Володимира Омельчука, пастора церкви «Храм миру» м. Київ. Пастор Володимир привернув увагу усіх присутніх до необхідності мати тісні стосунки з Богом, адже лише Він здатний наділити нас потрібно силою для досягнення неспасенних душ. Також у проповіді будо піднято проблему плодоносності у служінні. Зазвичай велика увага надається для методів служіння, тобто церква шукає відповідь на запитання як краще звершувати служіння, який метод працює в інших церквах. Усі переймаються про інструмент, через який можна отримати результат. Але секрет рясної плідності в дійсності знаходиться у відповіді на запитання, хто саме здійснює служіння. Володимир закликав служителів не надавати надто великого значення методам благовістя, а краще загострити увагу на те, хто і з яким серцем та мотивами проголошує істину.

Першим із презентованих на конференції  методів евангелизму, було служіння Палаточної євангелізації від місії «Світло на Сході». Його презентував Олег Лукашов, який відповідає за Палаточну місію по Західній Україні. Брат Олег поділився свідченням, яким чином Бог привів його до цього служіння. Також розповів, як саме на практиці проводяться євангелізації за участю їхньої команди. Одним із присутніх на конференції був молодий служитель та місіонер Олександр Щербук. Брат Олександр поділився власним свідоцтвом про те, як приймав участь у служінні Палаточної місії в одному із населених пунктів Рівненської області. Він сказав, що саме в процесі даного служіння відчув, що Бог кличе його на місіонерську діяльність. Пройшло зовсім не багато часу і він зі своєю сім’єю переїхали місіонерами до Польщі. Завершуючи свідоцтво Олександр закликав присутніх бути активними в справі благовістя та завжди відповідати на Божий поклик до служіння.Щоб привабити увагу сучасних людей, потрібні методи, котрі будуть відповідати на інтереси сучасності.

Подружжя Кісарців Володимир та Лора розповіли про те, як проводять англійську школу з ціллю познайомитися з новими людьми, зав’язати стосунки та запрошувати на християнські заходи. Володимир розповів, що через даний метод благовістя до Господа прийшло немало людей. Але наголосив, що найбільш важливим у проведенні школи, є служіння помісної церкви, через особисту працю з людьми.

Про служіння «Від серця до серця» розповів голова комітету благовістя у ВСЦ ЄХБ Бєляєв Валерій Веніамінович. Свою презентацію Валерій Веніамінович розпочав із проголошення місії: “Ми існуємо, щоб допомагати церквам через учнівство примножувати лідерів благовістя”. Основною формою їхньої праці є проведення 3-х денного семінару та практики благовістя. Особливо цінними були наступні практичні поради для служителів-благовісників:

Бути сіллю, але не залишатися в сільничці

Будувати стосунки, а не проекти

Проповідувати Євангеліє, а не «загальнолюдські цінності»

Вести людей до близьких стосунків з Богом, а не до виконання правил та традицій

Запропонувати молоді служити Богові, а не просто займати їх діяльністю

Служити потребам суспільства.

Молитва! Молитва! Молитва!

Яблоцький Сергій Богданович нагадав присутнім про подію, яка швидко стала відомою у всьому світі, адже за кілька днів до конференції помер відомий євангеліст Біллі Грем. Брат Сергій закликав наслідувати таких Божих служителів, вчитися у них посвяті для справи поширення Євангелії. 

Пастор Володимир Омельчук також поділився методами особистого благовістя. Перший метод це читання з підзвітністю. Ідея полягає в тому, щоб пропонувати людям щоденно читати Біблію та ділитися своїми роздумами. Володимир зауважив, що саме через Писання у людини з’являється віра. Також запропонував використовувати брошуру “Чи хороша ви людина?”, яка на основі 10-ти заповідей відкриває перед людиною її гріховність, а також вказує на вихід у Христі. Ще одним методом є переказ історії Ісуса Христа про двох будівничих, котрі мали різний фундамент та зовсім відмінні наслідки після бурі. Кожна людина закладає основи для свого життя, тому розповідаючи дану історію із Писання ми даємо можливість людині переглянути її фундамент. І коли людина погоджується, що потрібна інша основа – запропонувати їй цінності Божого Слова.

Великим благословенням для учасників конференції була частина присвячена для питань та відповідей зі спікерами Бєляєвим Валерієм та Омельчуком Володимиром. Усі питання були навколо теми євангелизму. Із багаторічного досвіду служіння брати давали вичерпні відповіді на запитання залу.

Під кінець зустрічі Бєляєв Валерій звернувся до присутніх  із проповіддю Слова Божого. Вона була побудована на історії, котра записана в Євангелії Марка 10:17-27. Проводячи аналогію між багатим чоловіком та сучасними служителями, брат Валерій закликав перевіряти своє серце, щоб для нас нічого не стало важливішим від Господа та служіння Йому.

На закінчення конференції старший пресвітер Рівненської області Басараба Василь Захарович звернувся зі словами вдячності для кожного промовця. Також закликав до спільної молитви подяки та прохання, щоб Господь благословляв наш край посвяченими справі благовістя служителями.

Богдан Басараба