CHE 5661

БОГ З НАМИ І СЬОГОДНІ

Ювілей церкви ЄХБ м. Березне 

9 вересня 2018 року церква євангельських християн-баптистів м. Березне відзначила 90-літній ювілей. «Хто не вивчає минулого, той не має майбутнього» – з такими словами місцевий пастор Григорій Бортманський розпочав святкове служіння, присвячене 90-річному ювілею церкви міста Березне.  

З вітальним словом та проповіддю Слова Божого звернулися до присутніх заступник старшого пресвітера ВСО ЄХБ України Сергій Мороз та заступник старшого пресвітера ООЦ ЄХБ Рівненської області Микола Чайка.

«Вся оздоба царської дочки усередині, шата ж її погаптована золотом» (Пс. 45:14), – Сергій Мороз у своїй проповіді наголосив, що ми, церква – дочка Небесного Царя, повинні насамперед відрізнятися внутрішньою оздобою. «Отож, зодягніться, як Божі вибранці, святі та улюблені, у щире милосердя, добротливість, покору, лагідність, довготерпіння. Терпіть один одного, і прощайте собі, коли б мав хто на кого оскарження. Як і Христос вам простив, робіть так і ви! А над усім тим зодягніться в любов, що вона союз досконалости!» (Кол. 3:12-14), – це саме ті риси, які притаманні дітям Божим, той одяг, у який повинні бути зодягнуті спадкоємці Небесного Царя». Проповідь спонукала кожного присутнього задуматися над тим, чи відповідають його думки, дії та загалом життя, цьому високому статусу – спадкоємці Царя, діти Бога.

Особливим для церкви гостем, який ділився спогадами, був Ксенофонт Ціпан, котрий 17 років у цій громаді виконував пасторське служіння (1984 – 2001 рр.), але нині поживає у США. Також ювілейне зібрання збагатили спогади старших служителів церкви про минуле громади, а святкові псалми хору та дитячий спів надихав слухачів дякувати Богові і прославляти Його.

Урочисте богослужіння відвідали також представники місцевої влади – голова Березнівської районної адміністрації Віталій Люшин та його заступники і мер м. Березне – Руслан Пилипчук, які звернулися з вітальними словами, вручивши офіційний лист-подяку від районної адміністрації за участь церкви у суспільному житті міста та району.

«Атмосфера служіння була не тільки святкова, а насамперед сімейна, натхненні проповіді Слова Божого, урочистий спів давали відчуття присутності Бога» – коментар голови Березнівської районної державної адміністрації по закінченню служіння.

«Що є, то було вже воно, і що статися має було вже, бо минуле відновлює Бог!» (Екл. 3:15). Бог відновлює минуле, бо хоче, щоб сучасне покоління пам’ятало, що пережите є частинкою теперішнього.

З 1928 року до сьогодні громада пройшла нелегкі часи. Пережила періоди відсутності власного будинку молитви, коли збиралися у приватних будинках, гоніння тогочасною владою, а це близько 50 років, період свободи та вільної проповіді Божого Слова. Впродовж 90 років у церкві були люди, які готові були покласти життя заради її розбудови, завдяки чому, ми, нове покоління, можемо продовжувати служіння. Наша громада жива, активно займається служінням, турбується про суспільні потреби – і це є свідченням того, що Бог із нами і сьогодні» – зауважив пастор церкви Григорій Бортманський.