1

«ІЗ ВІРИ В ВІРУ»

У той час як наша країна переходить із кризи у кризу, християни ж – «із віри в віру». Від віри попередників до віри наступного покоління. Саме й так спостерігається у Сарненській церкві ЄХБ, де упродовж сторіччя передається живе і діяльне Слово з одних рук в інші, від одного гарячого серця - до іншого.

Урочисте богослужіння з нагоди ювілею церкви відбулося 11 листопада 2018 року. Також цього дня у Сарнах відзначали і День подяки. Зазвичай час на богослужінні, відведений для вітань, допомагає місцевій церкві побачити, скільки друзів прийшло її привітати. Сарненська громада отримала неабияке натхнення, коли побачила велику кількість гостей на своєму дні народженні!

Музикою та співом славив Господа чоловічий хор церкви м. Ківерці Волинської області. До них також долучилися дитяча й підліткова групи місцевої церкви.

Серед гостей-служителів участь у святкуванні взяли заступники голови Рівненського ООЦ ЄХБ Микола Чайка та Григорій Бортманський, а також пастори з північного регіону – Віталій Бойко, Павло Фурсович та інші.

Микола Чайка наголосив на тому, що Бог, безсумнівно, до нас є добрий, однак Його доброта не може бути у нашому житті безмежною – у тому значенні, що ми на землі обмежені віком. «Його милосердя навіки! Та є межа Його благодаті і доброти конкретно у житті кожного з нас. Ми обмежені своїм віком і повинні поспішати робити добро, адже ми створені на добрі діла. Водночас  маємо свідчити про Божу доброту і Його милосердя – у цьому і є призначення Церкви», – підкреслив служитель. 

Про завдання Церкви Христової, котре та отримала від Засновника, говорив Григорій Бортманський. Він підкреслив: «Насамперед нам довірене Слово Боже. І Церква – його берегиня, берегиня  Божої правди. Проте вона покликана не лише зберігати це Слово. У Другому посланні до солунян 3:1 апостол Павло каже: ʺ…Моліться.., щоб ширилось Слово Господнє та славилось…ʺ. Для цього нам і довірене Боже Слово».

Цього дня лунало багато цінних побажань і настанов для помісної церкви, у тому числі і для кожного учасника цього урочистого богослужіння.

Пастор Сарненської церкви Григорій Жакун  завдяки історичному екскурсу відзначив особливо глибоку посвяту місіонерів і благовісників, їхню жертовну працю і вірність у тому служінні, до якого ті були покликані. «Тут був Божий задум і Його керівництво, – каже пастор. – Історія Сарненської церкви почалася не сто років тому, а понад дві тисячі років тому, відтоді як Христос сказав: ʺЯ побудую Церкву Моюʺ, і став її наріжним каменем».

Кожна відстежена деталь сторічної історії Сарненської церкви яскраво і промовисто показує, як Дух Святий щоразу надихає і спонукає різних людей із різними можливостями, з великими й незначними здібностями до послуху Його повелінню та активного поширення Євангелія. 

Людмила ЖАКУН 

Людмила Жакун