29 листопада 2018 року у Домі Молитви церкви ЄХБ в місті Костополі було людно та гамірно. Багато сімейних пар зібралися разом для хорошого спілкування, навчання та молитви. Володимир Гаврилюк, пастор Рівненської церкви «Спасіння», ділився зі всіма корисними та важливими істинами з Біблії, щодо Божого задуму для нашого шлюбу.

Короткий конспект проповіді «Будувати стосунки». 

Буття 2:21-25: "І вчинив Господь Бог, що на Адама спав міцний сон, і заснув він. І Він узяв одне з ребер його, і тілом закрив його місце. І перетворив Господь Бог те ребро, що взяв із Адама, на жінку, і привів її до Адама. І промовив Адам: Оце тепер вона кість від костей моїх, і тіло від тіла мого. Вона чоловіковою буде зватися, бо взята вона з чоловіка. Покине тому чоловік свого батька та матір свою, та й пристане до жінки своєї, і стануть вони одним тілом. І були вони нагі обоє, Адам та жінка його, і вони не соромились." Єдиний, на кого був подібний Адам - це Бог, більше нікого подібних не було. Людям потрібно було просто послухатися Бога і жити в покорі перед Ним. Бог створив шлюб з певною ціллю, але якщо ми не знаємо цього, то, навіть будучи одруженими ми часто поступаємо дуже егоїстично. Потрібно вчитися любити один одного і задовільняти потреби та покривати недоліки один одного.  

Божий задум заключається в трьох речах:

1. Не добре бути самому. Не добре для чоловіка, коли він залишиться сам, не корисно для нього, він не зможе досягнути цілі свого буття, йому буде тяжко у життєвих труднощах. Дружина дана йому як помічниця, щоб досягнути всього того, що задумав Бог. Дружина не зможе відчувати себе спокійно та захищено, не зможе знайти себе та бути потрібною і корисною без допомоги чоловіка. Наша «половинка» знає всі наші недоліки і це є поміччю для нас.

2. Помічниця, подібна до нього, тобто протилежно-підходяща йому. В чоловікові є частка Бога, в жінки є частка чоловіка і частка Бога. Якщо від обох забрати частку Бога, залишається вогонь, який з’їдає, або пекло. Ми маємо дбати про свою «половинку» та любити її жертовною любов’ю. Шлюб - це брати відповідальність, «нести» свою «половинку». Ми маємо вчитися прощати один одного.

3. Допомагати один одному. Ми маємо любити один одного по тій причині, що Бог полюбив нас. Ціль нашого шлюбу - змінюватися в образ Христа.  

На заверешння вечора всі присутні отримали практичне домашнє завдання та подарунки у вигляді книг та квітів. Ще довго продовжувалося спілкування за чаєм, кавою та смачними домашніми смаколиками.

Такі вечори надихають та заохочують сімейних людей до зросту у відносинах з Богом, у відносинах зі своєю подружньою половинкою та дітьми, у відносинах з іншими сім’ями.