DSCN5927

20 вересня 2015 року церква ЄХБ с. Малеве відзначала дві значні події: 90-річчя церкви та День подяки Богові за жнива.

Ось уже майже століття члени Малевської церкви живуть із Богом, служать Йому, прославляють Його величне ім’я та зрощують плоди у Господньому винограднику. Про велику любов до Господа свідчить те, з яким особливим трепетом та подякою було організоване святкове служіння, на якому віддані, посвячені Богу серця прославляли Його ім’я, декламуючи вірші, співаючи величальні гімни та проповідуючи Боже Слово.

На урочисте богослужіння запросили багато гостей. Серед них: пресвітери церков ЄХБ, представники державної влади, родичі, сусіди та близькі люди членів церкви с. Малеве.

На початку богослужіння пастор місцевої церкви В’ячеслав Хорошенко привітав усіх присутніх зі святом і звершив молитву «Отче наш», під час якої по-особливому відчувалася єдність церкви. Молитву подяки Богові за хліб насущний і хліб духовний – Біблію – він звершив разом із пастором церкви ЄХБ м. Луцьк Олександром Хорошенком та заступником голови ВСЦ ЄХБ Ігорем Бандурою.

Аби пригадати минуле церкви, пастор місцевої общини підготував реферат, приурочений 90-річчю Малевської церкви. «Побудую я Церкву Свою, – так сказав Будівничий Ісус Христос. - І проповідувати будете про Мене Євангелію від Єрусалиму і аж до краю землі». І саме цей край землі, с. Малеве, з Благою Звісткою відвідав брат Ліканор. Через його свідчення про Ісуса Христа повірив Іван Сущук та його дружина Галина. В 1923 році вони прийняли хрещення. В 1924 році із Пісникова з Благою Звісткою відвідав с. Малеве Артем Мельник. Молодий, енергійний, сповнений Духа Святого, він звіщав людям про живу віру в Ісуса Христа. В 1925 році була організована церква, пресвітером якої став цей же брат. Так як в 1925 році цей будинок не вміщав всіх, хто бажав послухати Слово Боже, виникла потреба будувати Дім молитви. Андронік Вахновський подарував для церкви 30 сотих землі. 1925-1926 рр. – початок будівництва Дому молитви. Церква зростала, і в 1926 році працю пресвітера виконував Павло Касян. Із 1928 по 1935 рік хрещення відбувалися два рази на рік, від сорока до сімдесяти чоловік. У 1935 році церква нараховувала 360 членів. Хор був організований в 1930 році.

Війна принесла великі випробування, і в 1948 році церква налічувала вже 107 членів. У 1960 році був забраний Дім молитви. До кінця 1960 року зібрання не проходили, молодь почала ходити до церкви в с. Вичавки, а старші члени церкви збиралися по декілька чоловік, щоб почитати Слово Боже.

Влада шукала будь-яку можливість, щоб церква розпорошилася, а найбільше вони хотіли усунути від праці пресвітера Павла Касяна. В 1962 році через тиск з боку влади Павло Касян помирає. На його місце ставлять новонаверненого брата Мартинюка. Не пробувши навіть року пресвітером, влада вивозить його разом із сім’єю в невідомому напрямку. Пресвітером стає брат із с. Шибин –  Петро Лещук. В 1966 році, коли брат Петро захворів, пресвітером стає брат з Красного Павло Ярмолюк. В 1980 році пресвітером стає Борис Мельник. В 1990 році повертають Дім молитви. З 1960 року кількість членів церкви поступово зменшувалася, і в 1997 році церква налічувала 68 чоловік.

З 1998 року пасторське служіння почав звершувати В’ячеслав Хорошенко. В 1999 році в Малеві за участю братів із Рівного відбулася євангелізація, де увірувало багато молоді. Цей рік стає роком пробудження в с. Малеве. Цього ж року Віктор Пацюк організовує в церкві хор. Це брат, котрий своїм терпінням, своєю любов’ю запалює в серцях бажання до служіння співом. В 2005 році диригентом хору стає Марія Матвійчук, цього ж року організовується духовий оркестр.

Церква переживала і благословення, і час випробувань – час, коли їй хотіли нав’язати інші вчення. Але все це, на щастя, вже в минулому.

Сьогодні церква в с. Малеве, яка входить до Союзу євангельських християн-баптистів України, налічує понад 200 членів. Працю пресвітера і надалі виконує В’ячеслав Леонідович Хорошенко. Дияконське служіння виконують шість братів. Диригентами в церкві є сестри Марія Матвійчук, Олександра Міцевська, Діана Нагорна. Своїм співом Бога прославляють дитячий, підлітковий, молодіжний та перший хори. Також славить Бога чудовою грою духовий оркестр під керівництвом Віктора Петровича. Молодь організувала молодіжний клуб «Основа», де молоді серця славлять Бога і звіщають про велику любов Ісуса Христа.

Малевську церкву вітали і служителі з інших церков. Серед них: голова ООЦ ЄХБ Рівненської області Василь Басараба, пастор церкви с. Пісників, перший заступник голови ООЦ ЄХБ Микола Чайка, президент Українського біблійного товариства Григорій Комендант, пастор церкви с. Острожець Віктор Мельничук, заступник голови ВСЦ ЄХБ Ігор Бандура, пастор церкви м. Луцьк Олександр Хорошенко. Кожен із них говорив особливі підбадьорливі слова, бажаючи єдності, любові, миру, радості, ревності, праведності у Дусі Святому.

Завітав на свято також і сільський голова с. Малеве Віктор Михайлович Корінь, який побажав церкві і надалі ревно служити у цій місцевості.

Не обійшлося на святі і без подарунків. Василь Басараба від Обласного об’єднання церков ЄХБ подарував картину з біблійним побажанням: «Нехай книга цього Закону не відходить від твоїх уст, але будеш роздумувати про неї вдень та вночі, щоб додержувати чинити все, що написано в ній, бо тоді зробиш щасливими дороги свої, і тоді буде щастити тобі» (Ісуса Навина 1:8).

Григорій Комендант від Українського біблійного товариства вручив для онука пастора Біблію та побажав ретельно досліджувати Писання. Заступник голови ВСЦ ЄХБ Ігор Бандура вручив свідоцтво, яке засвідчувало ювілейну дату життя церкви. Він привітав церкву і побажав й надалі працювати на ниві Господній.

Свято закінчилося. Хочеться разом із Самуїлом сказати: «Аж доти допоміг нам Господь» (1 Сам. 7:12). Для братів і сестер із церкви с. Малеве бажаємо, щоб і надалі сіяли зерно Істини на землі, проповідуючи своїм життям Христове Євангеліє і сповнювали свої серця миром та любов’ю.

Фото

Вікторія САВЧУК,

церква с. Малеве