002

20 квітня 2013 року в Домі молитви церкви «Дім Євангелії» в м. Київ проходила Всеукраїнська конференція сестер на тему: «Дотик маминої молитви».

Звучали чудові пісні про велич Бога, про те, що Він знайшов кожну із нас в цьому світі.

«Добрий наш Господь і навіки Його милосердя» - такими були перші слова вітання ведучої. Кожна квітка є неповторною, і прикрашає землю, так само і кожна жінка є особливою і прекрасною в Божих очах. Для кожної присутньої Він приготував особливе слово і по-особливому торкнувся серця Святим Духом.

На початку сестри переглянули відеоролик «Ты нужна»: …

 Потім із короткою проповіддю звернувся до сестер Микола Євгенович Каспров, заступник голови ВСЦ ЄХБ.

В минулому році не стало його мами. І тепер він по-особливому відчув відсутність маминої молитви.

Цей рік оголошено роком Місії, тому він закликав молитись за місію, щоб ми були як інструменти в Божих руках, адже місія без молитви неможлива, вона недосконала. Сильною рукою Бог спас нас із болота гріха, очистив, омив, освячуй і поставив в церкві, щоб ми виконували Його доручення. Він зробив для нас все.

1 Івана 5:14 «Оце та відвага, що ми маємо до Нього, що коли чого просимо згідно волі Його, то Він слухає нас.» Молитва – це засіб спілкування. Вона потрібна для душі ,як дихання для тіла.

Молитва – це: поклоніння, прощення гріхів, подяка, роздуми, благання, посвята…

  1. Віра і молитва. «без віри догодити Богові неможливо». Потрібно молитись і довіряти Господу, дозволити Йому працювати в нашому житті, тоді буде успіх. «Віра – це підстава сподіваного і доказ небаченого». В Старому Завіті описано багато прикладів життя з молитвою, вірою, в довірі Богові і, як наслідок, був успіх.

Приклад маминої молитви: син закінчив військову академію, «піднімався» все вище і вище, а мама  молилась, щоб Бог йому відкрився. Вірила, що настане той час. На першій сторінці Біблії вона написала: «Дорогому синочку, в день покаяння. З любов’ю, мама.» Вона втрачала фізичні сили, згодом її не стало. Біблія лежала на столі. Коли син приїхав на похорон, він побачив цю Біблію, впав на коліна, і покаявся…мама молилась і вірила. Відповідь прийшла. Нехай цей приклад надихне нас молитись з непохитною вірою.

 Невідступність і молитва. Матвія 7:7 «Просіть і буде вам дано, шукайте і знайдете, стукайте і відчинять вам…» ми всі це робимо: просимо, шукаємо, стукаємо, але Господь хоче, щоб ми робили це невідступно і щиро, від усього серця.

Анна молилась…вона виливала Богові своє серце…і Бог виконав бажання її серця.

Молитвами треба ставати в проломі за покаяння і спасіння людей.

 

  1. Дух Святий і молитва. «Дух допомагає нам у наших немочах; бо ми не знаємо, про що маємо молитись, як належить, але Сам Дух заступається за нас невимовними зідханнями. А Той, Хто досліджує серця, знає, яка думка Духа, бо з волі Божої заступається за святих.» Римлянам 8:26-27

Господь краще знає як розпорядитись нашим життям, різними обставинами…Він допомагає, дає слова, направляє…Як діти відчувають дотик мами, щоб ми відчували дотик Святого Духа.

 

Бог працює, починаючи із нашого серця і далі через нас, аж до краю землі.

 

Ведуча с. Діна: Серце Бога відкрите для всіх людей, а особливо для нас, Своїх дітей. Наші серця мають бути відкриті для дітей. Протягом всього життя мама в молитві: коли дитинка зовсім маленька, коли іде в школу, коли одружується.

 

Пісня про маму: «Добрая, милая, серцем красивая»

«Не страшна тебе в жизни дорога, твое серце предано Богу.»

Відеоролик інформаційного служіння ВСЦ: «Що таке молитва?» - це зустріч з Богом, спілкування, розмова, діалог особистостей, які люблять один одного. Це свідоцтво нашого перебування в Христі. Це найважливіша частина християнського життя, ознака відродженої душі, зброя для духовної боротьби, сила, залежність від Творця. Молитва може змінити твоє життя…

Відповідальна за сестринське служіння в Україні Світлана Свіщова говорила про таке: майже у всіх церквах України є жіноче служіння. Ціль – об’єднати сестер для служіння Богу в церкві і поза церквою, виконуючи Велике доручення через молитовне служіння, служіння милосердя, навчання сестер і благовістя. «Дотик маминої молитви» досить актуальна тема. Кожна мама хвилюється за дітей, внуків, їх долю. Людина схильна чомусь поклонятись, але наш привілей поклонятись Ісусу Христу, бути в Його Церкві, стати в молитві за спасіння людей, ближніх і далеких. Тільки в Україні є така релігійна свобода, що ми можемо вільно збиратись і проводити конференції.

Пісня «Я хочу с Тобой поговорить…»

То, что здесь мне некому открыть, я несу Тебе, мой Иисус…

 Ми живемо в благословенний і складний час. Суспільство дезорієнтоване, нема ідеалів, орієнтуються на самореалізацію. Щоб мати мудрість впливати на наше оточення треба в молитвах просити у Бога мудрості.

 Вірш «Моя профессия и мама и жена»

…дружина і мама…турботи, важка праця, проблеми, труднощі…про все це знає Бог…непросто чути музику небес…ти з Ним і в Ньому перебувай…дитяча душа – велика цінність…ми цілодобово в служінні…все життя – молитва…ми нею живемо…будуємо церкву на дому…у світі керує капітал…а ми просто мами…ні, не просто мами – ми мами Божих дітей…

Спів …мамочку мою Благослови, Боже…

Загальний спів «Благословен тот дом»

Вірш «О женщинах»

Він призначив жінкою народитись…моя душа ніжніша, ніж у чоловіка…я бачу світ трохи по-іншому…поки ти дівчина – важливо молитись, щоб знайти вірного друга для життя…щоб ти мала правильний вплив…коли ти стаєш дружиною – у тебе нове положення, нова відповідальність…бути чоловікові підтримкою, оживляти в ньому благородство душі…бути променем світла…щоб через нас він не потрапив в згубні сіті гріха…коли стаєш мамою – ще знову більша відповідальність…мама – перша вчителька, ангел-охоронець, вчить читати книгу життя, виховувати віру в силу добра, ти приймаєш участь у формуванні душі…допоможи, Боже, правду не викривлювати, давати живий приклад, виховувати в собі, те, щоб мати, що далі передати…дай, радість, щоб діти ходили у світлі, дай силою Твоєю укріплятись, віри, любові, терпіння, мудрості, радості світлої, бути вдячною, за те, що кохані і можемо кохати…за те, що прощені і можемо прощати…терпіння, ніжність, доброта - трудись, сестра! Всесильний Господь нехай буде з тобою!

…через сім’ю Бог бажає прославити Своє ім’я. Щедрі будьте на допомогу і посмішки…сімейне щастя можна побудувати, а можна зруйнувати…жінка ввіряється в руки чоловіка, очікуючи любові і турботи…

Нехай кожна задасть собі питання: «Що зробила особисто я, щоб з Ісусом була моя сім’я

Ведуча: В кожній ролі для жінки найголовніше прославити Господа, ми повинні бути залежними від Нього, мати з Ним тісне спілкування – через читання Його слова і через молитву.

Свідоцтво мами двох дітей. Доньці 19 років, сину 10 років. Тепер вона встає в 5 год. ранку, клопочеться по господарству, готує сніданок, потім молиться, потім будить сина,  пояснює Біблію, молиться, благословляє в школу…Життя навчило…раніше думала про матеріальне…мало молилась за дочку…і втратила її – вона живе за законами світу. І тепер сестра хоче, щоб з сином такого не сталось. Щоб дитина ішла наповнена Словом Божим, життям, щоб ця смерть і руйнування, що панують в світі, не мали влади над ним.

Ісус нічого не робив без молитви, Він завжди був в спілкуванні з Отцем, благав допомоги, підтримки.  Бог побуджує і нас бути жінками молитви, мамами молитви.

Однією з таких благословенних жінок є Надія Данилівна Комендант. Бог могутньо використовував її. Всі перемоги були здобуті з Господом, завдяки силі, яка була здобута в молитві.

Ми люди є просто людьми. Хто любить Господа, той любить все і всіх. Тепер сестра Надія бабуся 9-ти онуків.

Її мамі було 89 років, коли вона відійшла до Господа. І відчулась неймовірна порожнеча, адже вони з мамою були разом в служінні, мама багато молилась…ще в 70 років мама проповідувала…а на старість просила купити нитки і в’язала теплі речі…незадовго до смерті нав’язала 780 пар шкарпеток для дитячих будинків, для сиріт.

Свідоцтво: Один чоловік ненавидів християн. За нього почав молитись батько Надії Данилівни…після смерті тата, мама пішла у виконком, де він працював, і запитала дозволу чи можна продовжити молитись за нього…Він дозволив. Господь почав турбувати його серце…на похоронах мами він свідчив про те, як дивно, що ці люди християни молились за нього…зараз він член церкви, проповідник. Молитись - це важливе служіння.

Біблійні тексти, що говорять про те, як важливо розповідати наступним поколінням про діла Божі.

Повт. Закону 6:4-9 «Слухай, Ізраїлю: Господь, Бог наш Господь один! І люби Господа, Бога твого, усім серцем своїм, і всією душею своєю, і всією силою своєю! І будуть ці слова, що Я сьогодні наказую, на серці твоїм. І пильно навчиш цього синів своїх, і будеш говорити про них, як сидітимеш удома, і як ходитимеш дорогою, і коли ти лежатимеш, і коли ти вставатимеш. І прив'яжеш їх на ознаку на руку свою, і будуть вони пов'язкою між очима твоїми. І напишеш їх на бічних одвірках дому свого та на брамах своїх.»

Повт. Закону 32:46 «Приложіть свої серця до всіх тих слів, які я сьогодні чинив свідками проти вас, що ви накажете їх своїм синам, щоб додержували виконувати всі слова цього Закону.»

Псалом 43:2 «Боже, своїми ушима ми чули, наші батьки нам оповідали: велике Ти діло вчинив за їхніх днів, за днів стародавніх»

Псалом 77:3-7 «Що ми чули й пізнали, і що розповідали батьки наші нам, того не сховаємо від їхніх синів, будемо розповідати про славу Господню аж до покоління останнього, і про силу Його та про чуда Його, які Він учинив! Він поставив засвідчення в Якові, а Закона поклав ув Ізраїлі, про які наказав був Він нашим батькам завідомити про них синів їхніх, щоб знало про це покоління майбутнє, сини, що народжені будуть, устануть і будуть розповідати своїм дітям. І положать на Бога надію свою, і не забудуть діл Божих, Його ж заповіді берегтимуть.»

З трьох рочків євреї дітей вчать родовід, розповідають про попередні покоління. В 13 років хлопчика приводять в синагогу, вперше одягають спеціальну одіж для молитви. З цього дня він сам відповідає за своє духовне життя. Ми, слов’яни, про зв’язок поколінь чомусь не дбаємо. Ми не знаємо історії. Але ж історія вчить багатьох уроків, вчить як не повторювати помилки. Яке наше відношення, так і наші діти будуть відноситись до всього в житті.

Всі, хто прибули на конференцію, як струмочки, до великої ріки, отримали особливе благословення. Бог нікого не відпускає пустим. В інших країнах немає такої свободи, яку маємо ми, і триватиме вона недовго. Чи будемо ми готові до того, що можуть настати важчі часи?

В 20-х роках ХХ століття, програму «Матері по серцю Божому» переписували від руки і передавали одна одній.

В 30-х роках всіх сестер (їх було 36), які приймали участь у подібній конференції, заарештували.  Не потрібно обривати те, що пережили наші попередники, це буде надбанням для наступних поколінь.

Бог хоче великої довіри від нас, щоб являти Себе.

В 1928 році одна вдова, яка мала 5 дітей, її чоловіка вбили, почула, що в Петербурзі Проханов і Каргель проводять курси. Взяла дітей, пішла вчитись. Другий чоловік – євангеліст, його теж вбили. На Україну їхала вже з 8-ма дітьми. Її старшого сина вбили за свідоцтво про Бога. Ішла в Адлер пішки. Збирала жінок, вчила молитись, любити Слово Боже, організовувала служіння.

Надії Данилівні довелось змінити вісім місць проживання. Хоч і хотілось спокою, але Бог знав, що там, а це м. Ірпінь, були люди, які не знають Його. Там згодом організувалась церква.

Жінки-християнки глибоко любили Господа без «Чому?» і «Навіщо?», без жодного слова нарікання. Сатана намагається вибити основу.

У однієї жінки забрали трьох дітей. Сказали, що віддадуть, якщо вона відречеться від Бога.  Вона відповіла: Якщо я відречусь, то до Кого я піду, а якщо я залишусь з Ним, Він буде мене утішати і спасе моїх дітей. Вона дякувала, була в таборах, на висилці. 50 років на Колимі. Вона любила Бога і не зневірялась. Господь працював в серцях її дітей. Вони шукали маму. На старість вони знайшли її. Бог ніколи не залишається в боргу. Такі історії нас вчать, заохочують до молитви.

Якось довелось молитися з онуком за одну потребу. І вона запропонувала перший тиждень лише дякувати Господу і нічого не просити. Онук сказав: «Я і не думав, що молитись так складно, коли нічого не просити». А треба дякувати, усвідомлювати з Ким ми спілкуємось. Другий тиждень – тактика незмінна – дякувати. Ми повинні зрозуміти Господа, а не просто настоювати на проханні. Треба рости духовно, а не просто залишатись в просьбах постійно. Третій тиждень – те саме – молитва вдячності.

Ми маємо дарувати себе, а Господь буде працювати в серцях наших ближніх.

В 37-39 рр. братів-пасторів арештовували і забирали…сестри вели и служіння і виховували синів, як вести служіння, хоч знали, що їх чекатиме доля їх чоловіків.

Якщо сам любиш Господа, ти вкладатимеш цю любов в серце кожного. Не самі програми нам потрібні, а щирі молитви. Якщо ми хочемо, щоб Господь нас використовував, ми повинні приходити до Нього і Він навчить. Є велика небезпека втратити майбутнє покоління, молодь. Бог дає почуття турбуватись про служіння наступному поколінню.

Програма «Мами в молитві» була за початкова, щоб об’єднати мам в молитві за діток шкільного віку. І успіх був там, де мами «загорілись» і ревно молились.

Якщо нам замість дотику голосу Божого до нашого серця, потрібен відомий спікер, багатий спонсор, чи ще щось, то щось з нами не те.

Легко дати десятину з грошей, чогось матеріального. А десятину часу як віддати?

Треба вже сьогодні подумати, що ми покладемо в свої серця, адже тільки це зможемо передати наступному поколінню. Те, що ми робимо сьогодні щиро, на старості робитимемо ніби автоматично. Старші і молодші сестри потрібно щоб по-новому відчули дотик Духа Святого, щоб почули істину, отримали бачення.

У Бога немає ледачої старості. Перебувати в довірі і спокої, і постійно у служінні. Щоб навчати присутністю, не словом, ділитись серцем, яке глибоко віддане Господу.

Ведуча: Як в труднощах бачити Бога? Ми часом в добробуті не бачимо Бога? Але той, хто в близьких стосунках з Ним, той бачить Його скрізь.

Пісня: «Бачу Бога кожен день»


Бачу Бога кожен день,
Як відкрию вранці свої очі,
В дивнім небі голубім,
В перевеслі золотім, як промінь сонця.

Всюди Ти, Нескінченний Бог -Творець,
Нескінченний Бог-Отець
Та незмінний у любові.
Ти - Милосердний і Святий
Будь на небі й на землі
Благословен!

Всюди Ти, Бог Благий! 2р
Слава Тобі, навіки слава!-2р.


Бачу Бога кожен день:
В райдузі у небі, та в дощеві,
В пелюстках троянди, у росі,
У птахах, що восени
Летять у вирій.

Бачу Бога кожен день
На шляху моїм, що йде до Неба.
В серці Духом Ти живеш
Ті пісні, що Ти даєш,
Співать для Тебе.

Свідоцтво сестри Інни з м. Новомосковськ, Дніпропетровської області:

Два роки тому вони розпочали молитовну групу. Спочатку було складно, але Бог працював над кожною із сестер. Вони отримали багато відповідей, які навіть записували у журнал. Зокрема Бог зберіг життя її 4 річної доньки, яка випила багато пігулок. Але коли сестра смирилась, визнала, що Господарем її життя і життя її доньки, є Бог.

Життя в молитві – це благословенне життя, особливо для мами. Якщо зберігати вірність Богові, Він спасе дітей. Треба довіряти. Приєднуйтесь до молитовних груп. Моліться.

Пісня: Хто шукає Обличчя Божого, Він захистить від тривог…В Ньому ми сховаємось…Він милосердний.

Надія Данилівна Комендант:

Уривок з Євангелії про жінку, яка страждала кровотечею. Вона почула, що буде проходити Ісус. Для жінки увійти в присутність чоловіків було непросто. Ця жінка торкнулась краю Його одежі, краю Його молитовного покривала. Хоч багато людей тиснулись, вона «вхопилась» за цей шанс вірою і отримала зцілення.

Чи знайде Господь віру, коли прийде знову. Коли Він покличе, вірні почують Його голос.

Людина   виглядає молодшою, її обличчя сяє, якщо вона має близькі стосунки з Господом. Він суверенний, дає або ж забирає, коли Йому потрібно. Він вчить і зрощує нас. Він турбується. Материнське серце тане всередині, але не все висловлює вголос.

Що може мама? В Україні кожна 5-та жінка не може мати дітей. Діти – це дарунок від Бога. Він краще знає, а ти не знаєш через яку дитину Він хоче тебе благословити. Бути мамою це і привілей і відповідальність перед Богом і прийдешнім поколінням. Мама – серце родини. Вона потрібна і дітям і чоловікові.  Бог дає жінці бути мамою і Він слідкує, як ми використовуємо цю можливість. Божа любов змінює нас, треба навчати власним прикладом, власним життям. Материнство – це вплив і на обстановку в домі і на дітей.

Цікавий факт: на 8-й день вагітності реакція жінки на цю вагітність впливає на життя дитини. 7 днів – ніяк не впливає, а на 8-й – дитина відчуває вплив. Якщо негативна реакція, то дитина все життя почуватиметься непотрібною. Не нарікайте. Нехай це буде Божий план для вас і вашої дитини.

Молитва одного хлопчика, коли між батьками назрівала сварка: «Господи, Ти бачиш, Ти бачиш ці очі у мами і тата. Зараз буде щось страшне, якщо Ти не втрутишся?».

Використовуйте в мові низькі ноти, говоріть тихо, – це краще, ніж крик.

Мама Річарда Ніксона, одного із президентів США, була віруючою. Вона говорила синові: «Якщо Бог дасть тобі владу, вступись за Ізраїль». В 1973 році Ізраїль мали стерти з лиця землі. Але Річард зробив все, щоб зупинити війну. Він вчинив так в ім’я своєї мами.

Одного разу на прийом до Григорія Коменданта прийшов старий генерал Колупаєв і розповів як одного дня він приїхав до мами і та подарувала йому маленьке Євангеліє і обіцяла молитись за нього. Вона вірила, що молитва буде діяти. Він не знав куди його подіти і поклав за холошу в чобіт. 20 років він провів в одиночній камері. Коли йому здавалось, що він сходить з розуму, він згадував мамині очі.

Мама Надії Данилівни молилась за свою дочку. Тяжкі були часи. Треба було робити вибір: вона хотіла вчитись, від Бога не відмовлялась, але в церкву ходити не хотіла. Пастори тоді не мали права звертатись до лікарів, вчитись у Вищих навчальних закладах і т.п. Сатана хоче, щоб ми мали благі наміри, але не чинили благих справ…а це дорога до загибелі. Навчання або церква…і мама пообіцяла, що буде молитись і за себе і за доньку. Треба, щоб ми були чесні зі своїми дітьми, намагались їх зрозуміти, іти з ними поруч, і Господь дасть покаяння. Мамині молитви, а не дорікання. Мамина любов і ніжність потрібна, бо цей світ жорстокий.

Ми втрачаємо страх Божий, принципи світу входять в церкву. Треба не плітки розносити, а ділити нужду, вчотирьох нести, перш за все до Господа. Треба з мудрістю говорити правду в очі, щоб зцілити, повернути того, хто заблукав, щоб діти росли в здоровій атмосфері.

Ми маємо владу, поки діти живуть з нами. А коли у них уже свої сім’ї, то відповідальність вже на них. Слова Рут Грем: «Роби все можливе, а неможливе віддай Богові».

Бог постійно працює над нами, «реконструює» нас, преображає в Свій образ. І щоб нам жити поряд один з одним треба багато терпіння.

Мама – молитовний  воїн, треба щоб молитва була нашим диханням, молитва – це боротьба. В молитві маємо бути прості, щирі, як діти розмовляти з Отцем.

За приклад можна взяти маму Мойсея. Один указ змінив їх життя. Вона взяла і зробила кошик, засмолила його. Взяла і зробила…

Треба пам’ятати основну заповідь «слухай Ізраїль: Я Господь Бог твій, Господь Один є…» 137 разів це повторюється. Коли діти арабів бавились, ізраїльські діти не могил вільно гратись на вулиці і їх вчили повторювати собі «Шма, Ізраель…» - «Слухай Ізраїль…» і терпляче переносити всі утиски. Бог на першому місці.

Анну Господь виховував, щоб вона шукала Бога, а не просто дитину… Вона прийшла в храм, коли служіння вже закінчилось, вона мала сум і виливала своє серце Богові. Хоча чоловік любив її, ніби вона народила йому десятьох синів.

Є межа скорботи, за нею все буде інакше. Здавалось би ті самі проблеми, але ми бачити будемо їх іншими очима. Не гнівайтесь, що відбувається щось те, що вам незрозуміле, бо це відкине вас від Нього. А говоріть: «Я не розумію, але, Боже, покажи як жити, як чинити?» і Господь покаже.

Мамина молитва – як «одяг», який захищає. Зодягайте дітей благословенням, щоб вони не були беззахисними в цьому світі.

Ведуча: Кожна жінка має свою історію молитовного життя. За теорією завжди іде практика. Молитву потрібно практикувати, тоді вона стане зрозумілою, ми будемо бачити Божу дію, Його славу, Його Самого…

Кліп: Коли потрібно молитись?

Коли відкриваєш очі, молись, щоб Бог відкрив очі твого розуму…

Коли одягаєшся, молись, щоб Бог зодягнув тебе в одіж праведності…

…проси сили, щоб робити все для слави Божої…

Пісня:

У дітей солодкі сни, бо про них моляться мами…я знаю чому мені легко завжди, тому що про мене молиться мама.

Сестра Світлана Свіщова залишила всім на згадку нам Псалом 41. Нехай наша душа прагне до Бога живого…надію свою покладає на Нього, славити Його  в труднощах…все проходить…ми маємо піднести свій голос і вилити серце Богові…

Бог завжди на Своєму місці. Бог випробовує – це частина нашого життя. Ми віримо Богові, а молитва – це дар віри. Випробування нас зміцняють. Як вогонь зміцнює золото. Треба приймати їх з радістю (Якова 1) . Бог контролює всі випробування (Іов і його життя). В кінці він сказав «…я про Тебе знаю, а тепер бачу…».

Ми маємо прагнути Бога.

Часом те, що говорять люди глибоко торкається серця. Вони кажуть «Де твій Бог?»

Даниїла 4:32 «А всі мешканці землі пораховані за ніщо, і Він чинить за Своєю Волею серед небесного війська та мешканців землі, і немає нікого, хто спротивився б Його руці та й сказав би Йому: Що Ти робиш?»

Об'явлення 4:11 «Достойний Ти, Господи й Боже наш, прийняти славу, і честь, і силу, бо все Ти створив, і з волі Твоєї існує та створене все!»

Плач Єремії 3:37,38 «Хто то скаже і станеться це, як Господь того не наказав? Хіба не виходить усе з уст Всевишнього, зле та добре?»

Що послаблює моє бажання молитись: невір’я, життєві клопоти, надмірна кількість турбот…треба дивитись на Нього, робити те, що Він каже. Якщо я не молюсь, значить хочу робити сама, я не прагну Його, мій характер не зміниться. Людина не може так потішити як Бог може потішити. Важливо пам’ятати Божі обітниці і говорити про них дітям. Випробування - привід докорити свою  душу. Відчай, розчарування заводять нас до зосередження на проблемі. Надійся на Бога наперекір всьому!

Авакум писав: «…я Господом тішитись буду й тоді, радітиму Богом спасіння свого!» (3:18)

«Бо все з Нього, через Нього і для Нього! Йому слава навіки. Амінь.» До Римлян 11:36

Важливо, щоб не обставини говорили нам, Хто наш Бог, а ми говорили Богові про наші обставини.

Без нарікання…

Дивитись на Ісуса, Який переніс найбільші випробування, замість радості перетерпів хрест.

Смиренний – це той, хто без нарікання і недовдоволення приймає випробування. Ісус казав: «Прийдіть до Мене всі струджені та обтяжені, і Я заспокою вас…» Мв. 11:28

Заключні слова ведучої:

Дух Cвятий навчав і говорив:

До Ефесян 6:18 «Усякою молитвою й благанням кожного часу моліться духом, а для того пильнуйте з повною витривалістю та молитвою за всіх святих…»

1 Солунянам 5:17 «Безперестанку моліться!»