план 2017

17 грудня 2016 року відбулась робоча , що сформовані в Рівненській області для координації заходів присвячених святкуванню 500-річчя Реформації. На зустріч приїхали більше 120 делегатів: пастори, представники молодіжного, дитячого, творчого, інформаційного, молитовного, навчально-просвітницького відділів. Конференція складалась із двох частин: загальної та праці по відділах.

На загальній частині всі присутні переглянули відеоролик про початок Реформації. (

Потім Василь Захарович Басараба, голова ООЦ ЄХБ звернувся із словом підбадьорення, сказавши, що кожен християнин це реформатор в тому середовищі, де він знаходиться. Ми послідовники Ісуса Христа покликані проповідувати Євангеліє.

Помолившись, слово передали В′ячеславу Васильовичу Нестеруку, відповідальному за відзначення 500-річчя Реформації в Україні. В 2017 році Бог дає особливі можливості для євангелізації в нашій державі і ми маємо мудро їх використати.  В часи реформації друкованих Біблій було всього 18 примірників на всю Німеччину, вони були лише в монастирях і доступні лише представникам вищого духовенства, тому простими людьми можна було як завгодно маніпулювати, нав’язувати що завгодно і люди вірили, бо не знали істини. Завдяки праці реформаторів Слово Боже стало доступним, адже його переклали на мову зрозумілу народу.

Хоча історія сповнена суперечностей і немало жахливих подій ставались, але основне надбання, істину, яку потрібно звіщати людям, було сформульовано в п′яти постулатах: «Тільки Писання», «Тільки Христос», «Тільки вірою», «Тільки благодаттю», «Тільки Богу слава». Богослівський контекст вищеназваних постулатів висвітлив в своїй доповіді Тарас Миколайович Дятлик. Ці постулати являються результатом осмислення багатьох праць реформаторів. Для баптистського віровчення важливим є принцип преображення в образ Ісуса Христа, тобто реформування серця через прийняття і осмислення Слова Божого.

Sola Scriptura - «Тільки Писання». Текст записаний в 2 Тимофія 3:16 «Усе Писання Богом надхнене, і корисне до навчання, до докору, до направи, до виховання в праведності…» - стверджує богонатхненність Біблії і її достатність, користь для життя угодного Богові.

Solus Christus - «Тільки Христос» або виключно Христос – є єдиним Посередником між Богом і людиною, адже мав природу Бога і людини. Бог, Який втілився, Який у Христі дав Себе людям. Бог діючий, людина співдіюча. Дії 4:12 «І нема ні в кім іншім спасіння. Бо під небом нема іншого Ймення, даного людям, що ним би спастися ми мали.»

Sola Gratia - «Тільки благодаттю». Текст Ефесянам 2:8 «Бо спасені ви благодаттю через віру, а це не від вас, то дар Божий…». Відроджує, дає нову природу - Дух Святий. Спасіння по вірі, не від нас, Божий дар - результат благодаті. Побожне життя – це наслідок Божої благодаті. Невідроджена людина не може жити побожним життям.

Sola Fide – «Тільки віра». Римлянам 1:17 «…А праведний житиме вірою.» Благодать дає Бог. Він джерело, а віра – це інструмент дії благодаті. Прощення, оправдання по вірі. Добрі справи – результат віри.

Soli Deo Gloria – «Тільки Богові слава». Колосянам 3:23 «І все, що тільки чините, робіть від душі, немов Господеві, а не людям!» У всіх сферах суспільного життя, в щоденному житті, Боже Ім′я має прославлятись через життя віруючих людей.  

Важливою частиною була молитва благословення на відповідальних за різні напрямки та прохання мудрості в плануванні різноманітних заходів, яку звершили Басараба В.З. та Нестерук В.В.

Про плани заходів на 2017 рік розповів голова міжконфесійного комітету Роман Курбацький сказавши, що головним Реформатором являється Сам Ісус Христос. Зараз всі реформи проводить Дух Святий, Який змінює серця людей, дає нову природу, відроджуючи їх через віру до нового життя.  Для успіху Божої справи потрібно багато молитись. Молитовний марафон, різні фестивалі, лекції, конференції, вело-, автопробіги, табори та багато іншого планується аби донести істину до всіх мешканців області.

Після праці по комітетах, на завершення В'ячеслав Васильович поділився про дванадцять перешкод для євангелізації: 1. Немає свободи (в Україні вона є, в багатьох країнах світу християнство під забороною). 2. Немає достатньо людей (молитись, щоб Господь вислав працівників). 3. Гріх є перешкодою в будь-якій справі (потрібно мати чисте серце, посвячене лише Богу). 4. Відсутність молитви. 5. Неправильні стосунки з людьми (потрібна команда). 6. Відсутність дерзновіння у звершенні служіння (ревність заради спасіння людей). 7. Відсутність планування. 8. Зайнятість (хаотична активність). 9. Лінь. 10. Не знання доктринальних питань. 11. Недостатньо матеріальних ресурсів (потрібно жертвувати). 12. Відсутність любові до Бога і ближнього (з любов′ю, джерелом якої є Бог, все здійснюється зовсім по-іншому).

Нам усім потрібно каятись, переборювати перешкоди, молитись і працювати, дякуючи Богові за час великих можливостей звіщати Євангеліє і за Його незмінну милість.   

 

Олена Єгорова