15 грудня 2018 року в Домі Молитви церкви ЄХБ м. Березне пройшла сімейна конференція. 30 сімей, 55 учасників з восьми церков зібралися разом щоб навчатися від Слова Божого. Проповідували на конференції Олександр Максімов - місіонер в Тернополі, Юра Давидюк - директор Рівненського Біблійного інституту, Полікарп Циганюк - пастор з Кременця.  

Короткий конспект проповідей:

Олександр Максімов - «Як бути благословінням, а не прокляттям в шлюбі?»

КПП - кому передам проповідь? Як добре, коли ми є благословінням для дружини, діточок, оточуючих...Буття 12:1-3: "І промовив Господь до Аврама: Вийди зо своєї землі, і від родини своєї, і з дому батька свого до Краю, який Я тобі покажу. І народом великим тебе Я вчиню, і поблагословлю Я тебе, і звеличу ймення твоє, і будеш ти благословенням. І поблагословлю, хто тебе благословить, хто ж тебе проклинає, того прокляну. І благословляться в тобі всі племена землі!"

Запитайте в дружини, ким ми є?

Жити згідно покликання. Бут. 12:1. У чоловіка та жінки є певні ролі та обов’язки, як добре, коли ми знаємо їх і виконуємо.

Вміти поступатися. Бут. 13:8. Ми маємо вміти попросити вибачення, навіть якщо не розуміємо чи не усвідомлюємо своєї вини. Не боротися з дружиною за владу чи за правоту, а служити і любити.

Заступатися за інших. Бут. 14:12-14, Бут. 18:23-34. Як добре, коли ми вміємо заступатися за дружин, захищати їх...

Жертовність. Бут. 14:20. Авраам - родоначальник десятини. Не можуть бути щасливими два егоїста, зате двоє жертовних можуть бути повністю щасливими. Щасливий шлюб - коли двоє служать іншим.

Гостинність. Бут. 18:1-2. Авраам був дуже гостинним. Він дуже гарно прийняв ангелів. Приклад гостинності Ісуса, коли він годував учнів рибою печеною на березі озера. Лот зовсім по іншому приймав ангелів...

Юра Давидюк - «Топ 10 для двох».

Радитися, а не шукати винного. Пр. 13:10.

Прохати, а не звинувачувати. Пр. 15:1-2.

Не повторювати помилок. 2 Пет. 2:22.

Освячуватися. Еф. 4:31. Викидати з свого життя ті речі, які не подобаються Богові, дружині, дітям.

Проявляти милість. Єр. 31:3.

Робити партнера щасливим. Рим. 12:10. Потреби партнера вище своїх.

Проявляти безумовну любов. Ів. 13:34.

Зайняти відповідне місце. Кол. 3:18-19.

Партнер номер 1. Бут. 2:24.

Христос в центрі. 1 Кор. 11:3, 12.

В Юри вони в зворотній послідовності, від 10 до 1, так вони йдуть до самого важливого...

Щастя шлюбу в наших руках... 

Полікарп Циганюк - «Застереження про відступництво»

2-ге до коринтян 5:14-15: "14 Бо Христова любов спонукує нас, що думають так, що коли вмер Один за всіх, то всі померли. А вмер Він за всіх, щоб ті, хто живе, не жили вже для себе самих, а для Того, Хто за них був умер і воскрес."

Егоїзм руйнує відносини в сім’ї. Як люди відходять від Бога, Церкви та сім’ї?

Я не дбаю про своє спасіння. Євр. 2:1-3.

Серце робиться жорстоким, не чує Божого голосу. Євр. 3:12-13.

Нам не цікаво слухати і розважати про Христа. Євр. 5:11-14.

Ми нічого не хочемо робити для Бога, ми лінуємося. Євр. 6:11-12.

Коли Христос стає нам не цікавий, тоді ми конфліктуємо і немає ніякого зросту.

Ми залишаємо наше зібрання. Євр. 10:24-26.

Уникаємо спільності з іншими християнами. Наскільки я люблю Бога, настільки я буду любити свого ближнього.

Ми втрачаємо Христа в своєму житті. Євр. 12:15-26, 25-26.

Для того, щоб змінити цю ситуацію та не відходити від Христа, ми маємо повністю довіряти Христу і працювати самому на 100%. Тобто співпраця має бути 100% на 100%. Ми можемо передавати іншим те, чим живемо самі. Потрібно самому мати живі відносини з Христом і вчити цьому інших.

Історія про чоловіка, який жив багато років у депресії, а потім взяв дитинку маленьку, в якої померла мама... Як змінилося його життя та господарство, а потім життя сусідів і т. д. Одне маленьке дитя змінило та покращило життя цілого міста...  

Також всі присутні мали змогу почути інформацію про розвиток сімейного служіння в області та про заплановані події сімейного служіння.

На згадку про конференцію кожна сім’я отримала невеличкий сувенір, призначення якого - нагадувати всім учасникам про застосування почутих істин...