004
БОГОВІ ХВАЛУ ВІДДАЙТЕ!
Конференція для служителів музичного служіння
Музика – це те, що об’єднує різних за характером, віком, місцем проживання, соціальним статусом, але подібних за покликанням людей. Тож 30 березня 2013 року у рівненській церкві «Відродження» відбулася конференція для служителів музичного служіння, у якій взяли участь диригенти Рівненської області. На жаль, через погодні умови не всім охочим вдалося приїхати на конференцію, але понад 50 диригентів та тих, хто займається музичним служінням у церквах, мали змогу насолоджуватися співом студентського хору, музичних гуртів («Кредо» та сім’ї Сульжуків), переглядати виставку музичних збірників, де були представлені примірники від 1900-го року і донині, слухати лекції та спілкуватися із диригентами з Києва.
Розпочав конференцію хор студентів Рівненського регіонального біблійного коледжу (РіРБК). «Хай пісня ця життєвим гімном стане і надихає дух мій в боротьбі», – лунали підбадьорливі слова пісні.
Біблійну годину провів голова ООЦ ЄХБ Рівненської області Василь Басараба. Зачитавши Псалом 92:2-6: «То добре, щоб дякувати Господеві й виспівувати Ймення Твоє, о Всевишній, вранці розповідати про милість Твою, а ночами про правду Твою на десятиструнній й на арфі, на лютні та гуслах, бо потішив мене Ти, о Господи, вчинком Своїм, про діла Твоїх рук я співаю! Які то величні діла Твої, Господи, дуже глибокі думки Твої…», він наголосив на тому, що Бог заклав у наше єство бажання прославляти Його, адже християни не можуть мовчати, усвідомлюючи цінність Божих подарунків для нас – спасіння, вічне життя та присутність Духа Святого у наших серцях.
Одним із запрошених гостей конференції був брат Олександр Крещук, керівник музичного відділу ВСЦ ЄХБ. Він давав диригентам настанови про те, яким має бути музичне служіння в церквах, на чому його зосереджувати, як повинен служитель готувати себе для того, щоб мати благословення у тому, що робить. За його словами, вибір кожної пісні має відповідати п’ятьом доктринам протестантизму, які були затверджені під час Реформації (Quinquesola): Solascriptura («лише Писанням»); Solafide («лише вірою»); Solagratia («лише благодаттю»); SolusChristus («лише Христос»); SoliDeogloria («лиш Богові буде слава»). Тобто важливо зважувати, чи текст пісні відповідає Божому Слову, щоби при слуханні пісні серце наповнювалося хвалою Богові від усвідомлення важливості віри. У піснях має бути виражена тема того, що спасіння – це незаслужена милість, а не те, що якимось чином можна заслужити. Тільки Христос є Посередником і спасіння – лише в Ньому. І вся слава належить тільки Богові, не авторам, диригенту чи виконавцям. Оцінка відповідності пісні залежить від духовного рівня керівників. Він порадив диригентам вчити тексти пісень напам’ять (кожен диригент у середньому має знати сто пісень) і змалечку дітей навчати пісень замість віршів.
Цікавою була думка про те, що хвала Богові – це вольова дія: яким би не був настрій, як би важко не було фізично, потрібно встати і хвалити Бога, тому що справжнє прославлення змінює почуття та емоції, радість приходить на зміну суму. Необхідно так звершувати служіння, щоб воно надихало інших.
Закінчилася конференція майстер-класом, який провів Сергій Білокінь, відповідальний диригент за музичне служіння церкви «Дім Євангелія» м. Київ. Він організував робочу обстановку типової співанки, роздавши тексти пісні. Учасники із радістю взялися розучувати її, і результат вийшов прекрасний – менше ніж за півгодини об’єднаний хор музичних служителів Рівненської області розучив та виконав пісню, покладену на слова із книги Чисел 6:24-26: «Нехай Господь поблагословить тебе, і нехай Він тебе стереже! Нехай Господь засяє на тебе лицем Своїм, і нехай буде милостивий до тебе! Нехай Господь зверне на тебе лице Своє, і хай дасть тобі мир!»
Інна БАСАРАБА,
кореспондент  «Свічника»