001

Перший Молодіжний Місіонерський Фестиваль відбувся 13 березня 2010 року у м.Рівне. Близько однієї тисячі молодих братів і сестер з церков ЄХБ області зібралися суботнього дня в Першій Рівненській Церкві. Звучала актуальна тема XXI століття: «…Духом палайте, Господу служіть…» Римлянам 12:11. На фестиваль були запрошені гості: співачка Христина Колесник (Росія, Москва), яка побувала з місією у Індії, співачка Таня Маєр (азербайджанка, м. Киів), Рустам Ібрагімов, (азербайджанець, молодіжний пастор, м. Київ), Павло Колесников (народився в Киргизії, виріс в Казахстані, пастор, Росія, Москва), брат Олександр (Молдова), Загоруйко Петро Онисимович (м. Донецьк), Єфремов Петро, Костянтин Лупаштян (старший пресвітер Псковської області, Росія),  Олександр Хубеєв (координатор місіонерської діяльності в Псковській області, Росія).

Зустріч складалась з двох частин: в першій висвітлювалась діяльність  місіонерів в області і на Україні, тобто «внутрішня місія», а в другій - діяльність за межами нашої держави - «міжнародна місія». Після першої загальної пісні, молоді  люди привітались один з одним незвичними словами «духом палайте»! і вислухали вітальне слово від заступника голови Об’єднання Басараби Василя Захаровича:  «Перш за все запалюйтесь духом, а далі служіть, - такий Божий порядок. І коли до вас буде заклик йти на служіння, то ідіть і звіщайте Євангелію Христову!».

Брати і сестри спільно помолились за 10 новоутворених церков в області, численні малі групи, а також за місіонерів, які перебувають у Росії.

Брат Рустам Ібрагімов представляв «Антіохійський рух». Він зауважив, що в Україні, з усіх пострадянських країн, сьогодні найсприятливіші умови для місіонерської діяльності. Павло Колесников звернувся до молоді з Словом Божим і побажанням: «Слухайте голос Божий і приносьте ПЛІД! В нас повинні бути ті ж самі почуття, що і в Христа Ісуса – іти та спасати страждаючі душі!». Христина Колесник розповіла свої переживання від поїздки в Індію: «Місія – це перевірка себе. Навіть коли ти не розумієш мови, не вмієш розмовляти, то достатньо посміхнутися, просто полюбити…»., вона ділилася благословеннями і розповіла, як бідно живуть індуси-діти: босоніж по снігу, голодні по декілька днів і їм потрібно розповісти про Христа!

Брат Олександр з Молдови ділився своїми враженнями про місіонерське служіння і запропонував молоді пройти курс підготовки до місійного служіння «Кайрос» (Kairos). (Більш  детальна інформація за тел. 050 576-28-54 - Петро).

Далі було цікаве і зворушливе свідоцтво Загоруйка Петра Онисимовича про «Навернення барона». Сам Петро Онисимович з дитинства був досить сором’язливим, але Бог його так використав, що ставши архітектором, він будував великий палац для впливового багатого барона! Але одного разу в його присутності двоюрідний брат Коля вистрелив з рушниці в дочку барона Наїду (її Коля називав черген, що в пер.з циг. «квітка»). Вона стікала кров’ю, приїхали найкращі лікарі з Москви і сказали: «Жити їй залишилося до ранку. Велике поранення, не виживе. Навіть якщо б я був богом, то все одно немає шансів на життя». І тут він ніби відчув заклик молитись до Бога. Він сказав барону, давай будемо молитися, тільки Бог може спасти... Три дні і ночі брат Петро милився до Бога і Господь звершив чудо, - вона відкрила очі і спитала: «Петро Онисимович, це насправді? Я жива?». Пізніше Наїда примирилась з Богом, а також її мама і тато (барон). Більш про це описано в авторській книзі «Євангелія для циганського барона».

Єфремов Петро заохотив молодь прийняти участь в проекті, що має назву «Вікно 10/40». Для молоді був представлений маршрут «Узбекистан-Таджикистан-Казахстан-Киргизстан.» Кожен бажаючий має можливість прийняти участь у цій місіонерській поїздці і особисто свідчити про Христа.

На останок Словом до молоді поділились Костянтин Лупаштян та Олександр Хубеєв.