IMG 6464

26-27 лютого 2016 р. у Рівному відбулася VII конференція християнських бібліотекарів Західної України. Біля 60 учасників із Рівненської, Волинської, Львівської і Тернопільської областей мали можливість удосконалити свої навики, збагатитися духовно та поділитися власним досвідом, а також поповнити свої та церковні книгозбірні. Бібліотекарів привітав почесний гість конференції Білл Арвін – президент Міжнародної місії «Read ministries» (США), який довгий час сприяв розвитку бібліотечного служіння в Україні. 

Одним із ключових моментів конференції був виступ давнього друга Асоціації церковних бібліотекарів Західної України – видавця Станіслава Каспрова (м.Черкаси). Учасники конференції змогли уявити, який складний шлях проходить книга від часу написання до свого виходу в світ, дізналися про ситуацію у видавничій сфері в Україні, отримали поради з удосконалення церковних бібліотек. 

Також у роботі конференції взяли участь члени історичного товариства «Сувій» Ліна Бородинська, Неоніла Матвійчук і Володимир Кондратюк, які запропонували слухачам дослідження життя і творчості одного з відомих християнських письменників і теологів, уродженця Рівненщини – Івана Барчука. Учасники конференції змогли ознайомитися з його творами, фотографіями, почути спогади про життя письменника, а також запис однієї із проповідей І. Барчука у програмі «Голос Євангелії в Україну».

Духовному збагаченню бібліотекарів сприяли Біблійні години із заступниками старшого пресвітера Михайлом Ільюком та Володимиром Доброчинським, також лекція Тараса Дятлика.

Родзинкою конференції стала виставка, що ілюструвала домашній читацький куточок радянського періоду, створена з колекції Сергія Яблоцького та Володимира Кондратюка. Експозиція нагадала учасникам конференції про брак друкованого християнського слова у минулому і надихнула їх цінувати і вміло користуватися тією духовною розкішшю, яку маємо сьогодні.

Також під час конференції Білл Арвін та видавництво «Смірна» в особі Станіслава Каспрова презентували дитячу трилогію «Історія одного верблюда» Зейвір Б. Хавен. Книга пропонує один із креативних способів пояснення дітям глибоких біблійних істин. Всі учасники заходу отримали її у подарунок. Окрім того, бібліотекарі повезли у свої книгозбірні подарунки від видавництва «Смірна» та християнської місії «Живе слово».

Ліна Бородинська