001

V конференція церковних бібліотекарів Західної України:

«Книга вчора, сьогодні і завтра»

14-15 березня у Рівному відбулася V конференція церковних бібліотекарів Західної України. Понад 50 осіб із Рівненської, Волинської і Тернопільської областей зібралося на конференцію з метою удосконалення бібліотечного служіння у місцевих церквах.

Щоб переконати слухачів у вічності і цінності слова для людини, організатори конференції зосередили увагу як на минулому книги, так і на її теперішньому та майбутньому. З вітальним словом до бібліотекарів звернувся Голова Рівненського ООЦ ЄХБ Василь Басараба.

Конференція відзначилася такими складовими:

  1. Виставка «Віхи історії», в якій були представлені Біблії і Євангелії ХІХ-ХХ ст. українською, російською, слов’янською, англійською та німецькою мовами; збірники пісень євангельських християн і баптистів, призначені для хорів і загального співу від видання 1910 р. до самодруків радянського періоду, виданих у Рівному; періодичні видання євангельських християн і баптистів, які побачили світ у Російській імперії, Радянському Союзі, незалежній Україні, а також у США та Канаді. Матеріали для виставки надали Сергій Яблоцький, Олег Нисинець, Володимир Кондратюк, Ліна Бородинська, Віктор Давидюк, Людмила Шевчук, Марія Шевчук, Рівненське ООЦ ЄХБ, Микола Мохнич, Неля Матвійчук, Леся Ляховчук.
  2. Лекції про складний і драматичний шлях Біблії до українців, труднощі самвидаву радянської доби, проблеми сучасної християнської періодики прочитали Ліна Бородинська, Віктор Давидюк та Сергій Яблоцький.
  3. Бібліотекарі мали змогу послухати лекцію докторанта богослов’я в ETF (Бельгія) Тараса Дятлика, який наголосив на дуже важливій ролі бібліотекаря у формуванні світогляду християн, адже книга, вчасно і правильно запропонована бібліотекарем може змінити хід думок і життя людини.
  4. Надихали поетичним словом присутніх на конференції поети Сергій Рачинець та Олександр Войтицький.
  5. У світ мистецтва повела бібліотекарів Олена Медведєва, письменниця та майстриня, засновниця та головний редактор видавництва «Креативна книга». Вона продемонструвала присутнім незвичайні книги, виконані із дерева, тканини, бурштину, шкіри, бісеру, ниток.
  6. На круглому столі «Актуальні проблеми бібліотечного служіння» під керівництвом Нелі Матвійчук учасники конференції мали змогу поділитися новинами свого служіння, досвідом розвитку місцевих церковних книгозбірень.
  7. Бібліотекарі поїхали додому, збагачені не лише інтелектуальним і творчим багажем, але й новими надходженнями у їх особисті і церковні книгозбірні. Подарунки у вигляді книг та журналів їм надали Рівненський біблійний коледж, Видавничий фонд «Живе слово», видавництво «Смірна», а також організація, яка допомагає розвитку бібліотечного служіння «Rеad ministry».

Рівненський регіональний біблійний коледж, який вже вкотре займається організацією конференції бібліотекарів, планує і далі сприяти розвитку цього служіння. Зокрема, оголошено набір на навчання бібліотекарів, підтверджено співпрацю з «Read ministry», яка надасть стартове наповнення для створення церковної книгозбірні студентам факультету «Бібліотечне служіння», заплановано видання бібліотечного вісника.

Усе це свідчить про те, що слово мало великий вплив на людину в минулому, є визначальним сьогодні і, безумовно, керуватиме світом у майбутньому. От тільки, яким буде це слово, великою мірою залежить від християн.

Ліна Бородинська