002

16 березня 2014 року в Рівненській церкві «Надія» зібрання було особливо святковим. Крім тих, хто регулярно відвідують богослужіння, а це чимало молоді і старших, було запрошено багато гостей. Адже, день, коли відбувається рукопокладення на пресвітерське служіння став памя’тним днем, як в житті церкви, так і в особистому житті брата Тараса Яремчука, який до цього дня виконував служіння пресвітера і саме в цей день звершувалась молитва благословення на його подальше служіння.

Після декількох пісень прославлення і загальної молитви, Олександр Гаврилюк, пастор церкви «Преображення», керівник відділу Благовістя, в команді якого був і є брат Тарас, проповідував на тему «Велика віра», взявши за основу текст із Євангелії від Матвія 8:5-13. В цьому уривку описано діалог Ісуса із сотником. Ісус дав високу оцінку вірі сотника сказавши, що серед всього Ізраілю Він не знайшов такої віри. Якими ж є ознаки цієї віри. По-перше, сотник визнав себе недостойним. Усвідомив хто є він перед лицем Господа. По-друге, навіть займаючи певне положення в керівництві армією Риму, він визнав носієм найвищої влади – Господа Ісуса. По-третє, він повірив, що слово Ісуса має дієву силу і Йому достатньо просто сказати це слово. По-четверте, цей язичник просить за свого слугу, як за близьку людину, хоча раб в той час, вважався просто товаром. Отже, ці чотири складові: відношення до себе, до Бога, до Його Слова і до ближнього, допоможуть кожному перевірити, якою є його віра.

Пастор церкви «Святої Трійці», Станіслав Володимирович Бойко, з яким Тарас Яремчук щоденно працює, теж сказав декілька слів про те, що Слово Боже є найважливішим в житті християнина і, щоб не помилятись, його треба знати і досліджувати. І нагадав дві найважливіші заповіді: любити Бога понад усе, всім єством і ближнього, як самого себе. Світ по тому пізнає, що ми учні Ісуса, коли матимемо любов один до одного. Життя служителя нелегке, багато випробувань, але це все випробовує його віру і посвяченість. Станіслав Володимирович вручив картину, на якій зображені Моісей і народ Ізраїлю перед Червоним морем і побажав Тарасові бути смиренним, мудрим і керованим Духом Святим провідником народу Божого.

Сказати слова настанови для Тараса, його дружини Наталі і для церкви запросили голову ООЦ Василя Захаровича Басарабу. В такому молодому віці мало хто готовий взяти на себе таку велику відповідальність – бути пресвітером церкви, але це благословенне служіння, яке винагородить Сам Господь Ісус. У 1 Петра 5 розділі написано «...благаю між вами пресвітерів, ...пасіть стадо Боже, що у вас, наглядайте не з примусу, але добровільно по-Божому, не для брудної наживи, а ревно, не пануйте над спадком Божим, але будьте для стада за взір.» А у книзі Дії Св.Апостолів 20:28 написано: «Пильнуйте себе та всієї отари, в якій Святий Дух вас поставив єпископами, щоб пасти Церкву Божу, яку власною кров'ю набув Він.» Це важливо – закінчити семінарію, пройти навчання – але найважливіше – любити Церкву, яка є не просто групою людей, однодумців, а це люди, яких придбав Ісус Христос, заплативши Власною кров’ю за їх спасіння.

А в книзі пророка Єзекііля в 34 розділі написано: «Горе Ізраїлевим пастирям, які пасуть самих себе! Хіба ж не отару повинні пасти пастирі?...Слабих не зміцняєте, а хворої не лікуєте, і пораненої не перев'язуєте, сполошеної не вертаєте, і загинулої не шукаєте, але пануєте над ними силою та жорстокістю! ... і немає нікого, хто турбувався б про них, і немає нікого, хто б їх шукав!…» Люди в світі стомлені, стривожені, зранені і пресвітер має бути душепастирем, цікавитись, приділити увагу кожному, знати і перейнятись проблемами і потребами кожного члена церкви. Василь Захарович побажав бути вірним Богові в служінні і любити Церкву Божу, мужньо переносити випробування. А сім’я, щоб була мудрою підтримкою і допомогою у всьому.

А до церкви було висловлено прохання, що записане у 1 до Солунян 5:12 «шануйте тих, що працюють між вами, і в вас старшинують у Господі, і навчають вас вониі в великій любові їх майте за їхню працю.»

Молитву благословення звершували Василь Захарович та Георгій Авдійович Яремчук, тато Тараса, і є пресвітером церкви в с. Жобрин.

Георгій Авдійович висловив побажання словами пророка Ісаї 41:10: «...не бійся, з тобою бо Я, і не озирайсь, бо Я Бог твій! Зміцню Я тебе, і тобі поможу, і правицею правди Своєї тебе Я підтримаю.»

Потім зі словами вітання і подарунками підходили друзі, а служіння продовжилось спілкуванням і смачним і, по-сімейному затишним, частуваням.