00226 травня 2012 року відбулось святкування 20-ліття служіння Рівненського Біблійного інституту.

На початку голова Асоціації Біблійних інститутів України Олександр Васильович Романюк зачитав текст з Біблії із Псалма 99 та Першої книги Хронік про Божу милість і про те, що ми маємо бути вдячні за все, що відбувається. Ми Його народ, маємо відвагу звертатись до Нього і Він тримає все під Своїм контролем. Десятки і сотні служителів посвятили себе і пішли навчати інших. А Бог давав силу і все необхідне.

Після загальної молитви по-особливому піднесено прозвучав гімн Біблійного інституту «Ісусове Святе Ім’я».

Заснували Біблійний інститут на Рівненщині сім’я місіонерів Авраам та Діана Байбл. Ця праця розпочалась у 1992 році. Це програма поглибленого вивчення Біблії (ВЕЕ – Biblical Education by Extension). Спершу висловилась Діана. Вона сказала, що послухати голосу Божого і виконувати Його волю – це не жертва, це велика радість. А труднощі з’являються на шляху для того, щоб ми подолавши їх, більше слави принесли Господу. Успіх і плоди цього навчання є завдяки молитвам, вірі у могутність Божу і готовність людей слухатись Бога. Вона побажала, щоб всі, хто займаються Біблійним навчанням ходили у вірі з Господом.

Авраам Байбл у 1981 році відчув поклик служити в ВЕЕ. Зараз в різних країнах світу за системами подібними до ВЕЕ вчаться більше 1200000 студентів у всьому світі. Це найбільш успішна теологічна освіта. Її ідея проста: студенти вчаться вдома і періодично збираються для дискусії і обговорення вивченого, але самою важливою складовою є практичне застосування знань у житті.

Зачитавши з Ефесян 12:1 і далі, всі щиро дякували Богові за попередників, духовних людей, тих, хто передали свою віру наступним поколінням. І ми повинні скинути і звільнитись від усього, що нас стримує від виконання Божого призначення, щоб бігти з терпеливістю (що означає з довготерпінням). Це щоденна праця і життя для Христа, це не «одноразовий» подвиг, а щоденне слідування. Треба просити, щоб Бог дав силу щоденно свідчити людям, щоб вони могли дізнатись про спасіння в Ісусі Христі. Для цього потрібна постійність, вірність, довготерпеливість. Це нелегко, це потребує зусиль, але в цьому сенс життя.

Девізом БІ є слова «Знати. Бути. Робити.»  з 1990 по 1995 рр. першим директором БІ був В’ячеслав Васильович Нестерук, адміністратором Борис Казимирович Войцеховський. Спершу це були всього дві групи студентів. Вони вчились, а потім набирали власні групи і навчали студентів. Так кількість студентів із року в рік зростала.

003З 1995 по 2003 рр. директором БІ був Михайло Андрійович Ільюк, адміністратором Микола Миколайович Гаврилюк. В ті часи було величезне бажання вчитись. Навчання не припинялось навіть влітку - Дух Святий побуджував людей вчитись, досліджувати Слово Боже. Після літа 1996 року кількість студентів подвоїлась – з 652 стало 1004. Також в ці роки почались місіонерські подорожі в Росію, щоб і там запрацювала програма ВЕЕ. З 1998 року в області активно розпочалась праця по організації нових церков і акції благовістя «Тижні Святої Євангелії».

На даний час директором є Любомир Турчак, адміністратором Юрій Давидюк. Служіння Рівненського БІ є прикладом для інших областей України - по програмі ВЕЕ навчаються 1500 студентів і жіноче навчання нараховує близько 1050 студентів. Крім навчання, влітку проводяться табори в селах. Студенти допомагають людям в їх щоденній праці, а потім діляться з ними вісткою про спасіння. В області є двадцять ключових лідерів, а в кожному регіоні по 12 ключових братів.

На завершення присутні переглянули історичні фото, фільм про служіння БІ, гості з Баптистської церкви Данвуді (м. Атланта, шт. Джоджія, США) Хенк Брінк та Джеф Вейн поділились Словом Божим і голова ООЦ Василь Захарович Басараба теж зачитавши текст з послання до Филипян 3:13, побажав успіхів в служінні, не зупинятись на досягнутому і приносити більше і більше плоду і слави для Господа.

Брати і сестри, які навчались і навчаються в БІ активно приймають участь у різних напрямках служіння в церквах. Через це Бог працює над їх характером, щоб преобразити їх в образ Ісуса Христа, адже це є метою кожного Його послідовника.

Щиро запрошуємо всіх бажаючих з вересня 2012 року стати студентами Біблійного інституту, щоб більше пізнавати Господа через вивчення Його Слова та застосовувати отримані знання в служінні на ниві Його.

004005

 

 

Attachments:
Access this URL (http://baptist.rv.ua/departments/department-of-education/327-2012-05-30-09-41-11.html)327-2012-05-30-09-41-11.html[Детальніша інформація та фото про служіння РБІ ]0 kB