vsi

   Недільне богослужіння 27 липня було по-особливому урочистим – цього дня рукопокладали на дияконське богослужіння чотирьох братів: Василя Назарчука, Андрія Меленчука, Максима Корнійчука та Василя Стрільця.

   На початку зібрання пастор церкви Володимир Васильович Нестерук звернувся до присутніх з проповіддю Слова Божого. Він зачитав знайоме всім місце з Послання святого апостола Павла до ефесян: «Нарешті, мої брати, зміцняйтеся Господом та могутністю сили Його! Зодягніться в повну Божу зброю, щоб могли ви стати проти хитрощів диявольських… Отже, стійте, підперезавши стегна свої правдою, і зодягнувшись у броню праведності, і взувши ноги в готовність Євангелії миру. А

найбільш над усе візьміть щита віри,  яким зможете погасити всі огненні стріли лукавого. Візьміть і шолома спасіння,і меча духовного, який є Слово Боже» (6:10-11, 14-17). Ця настанова, сказав пастор, яка була актуальною дві тисячі років тому, залишається такою ж і сьогодні. Адже правдивий християнин, який старанно виконує волю Божу, завжди притягається до духовної боротьби, яку затіває лукавий. Перемогу в цій боротьбі над дияволом здобув для всіх нас Ісус Христос на Голгофі, і ми тепер маємо користуватися нею, адже Бог повсякчас наділяє нас Своєю силою.

   Володимир Васильович назвав чотири засоби благодаті, якими повинен користуватися кожен служитель і кожен християнин: вести молитовне життя, досліджувати і виконувати Боже Слово,  виконувати волю Божу та вірити в Божі обітниці.

   Після загальної молитви звучали вірші та християнські пісні про ревне служіння Богові. Потім до присутніх звернувся з короткою проповіддю голова обласного братства ЄХБ Василь Захарович Басараба.

    - Бути в церкві Божій, - сказав він, - це великий привілей; служити ж Богові – велике щастя. Ісус Христос  прийшов на землю на короткий час, щоб виконати волю Божу, але Він залишив для всіх нас Свою  благодать, яка спадає на кожного, хто приймає Його, хто служить Йому. Бог наділяє кожного даром служіння Йому, тож, коли Він кличе, ми не вправі відмовлятися  - навпаки, маємо йти і виконувати ту працю, яка до вподоби Богові і яка буде оцінена Ним. Нехай же Дух Святий керує тими братами, яких ми сьогодні посвячуємо на служіння Богові, і  нехай Господь сповнює їх мудрістю згори.

   Богослужіння продовжилося декламацією віршів, виконанням пісень, після чого із настановами до дияконів та церкви Христової звернувся заступник голови Всеукраїнського союзу церков ЄХБ В’ячеслав Васильович Нестерук. Він сказав про те, що для того, аби проводити лінію святості, є церква, а в ній – служителі. Потім проповідник дав настанови дияконам, нагадавши, що всі вони мають бути людьми доброї слави, мати гарну репутацію, жити не за принципами подвійних стандартів, бути безкорисливими. Адже, власне, диякони обираються для того, щоб розширити служіння церкви. Завдання дияконів -  працювати з братами та сестрами своєї дільниці і робити все, аби якомога більше людей вирвати з полону гріха.

    - Чи погоджуєтеся ви, брати, служити Богові і церкві? – запитав він у дияконів і ті у відповідь без вагань сказали: «Так!» Дружини також погодилися бути вірними помічницями для своїх чоловіків, звіряти кожен свій крок зі Словом Божим, бути виваженими у своїх помислах та вчинках.

   З молитвою до Бога звернулися Василь Назарчук, Андрій Меленчук, Максим Корнійчук, Василь Стрілець та їхні дружини, потім молитву з покладанням рук звершили над дияконами В’ячеслав Васильович Нестерук, Василь Захарович Басараба, Володимир Васильович Нестерук та Ілля Максимович Корнійчук. Це священнодійство В’ячеслав Васильович назвав влучно вінчанням із церквою   - і в тому не було перебільшення, адже брати посвячувалися на служіння Богові та Невісті Христовій.

   Братам, рукопокладеним на дияконське служіння, вручили свідоцтва, подарували книги та квіти.

   Урочисте богослужіння закінчилося. Попереду – будні, важкі і напружені. Попереду – служіння, оцінка якого буде дана не людьми на землі, а Отцем – у небі. Хай благословить вас Господь, брати, у праці в Божому винограднику!