Ilyuk_s

21-22 жовтня та 4-5 листопада 2011 року відбулись пасторські зустрічі західного та північного регіонів. Брати Обласного Об’єднання виїздили до братів в регіон і мали два дні благословенного спілкування, навчання і спільної молитви.

Кожен день зустрічей розпочинався із Біблійної години і загальної молитви. В п’ятницю, Михайло Андрійович Ільюк читаючи уривок із Дій Святих Апостолів (13:1-4) звернув увагу братів, що служіння в церкві і духовний стан місцевої церкви багато в чому залежить від пресвітера і  братерської ради. Духовний стан братів служителів відображається на духовному стані церкви. Піст і молитва (в певний день або при певній потребі) членів братерської ради може стати одним із способів служіння Господу, церкві, один одному.

В суботу, Сергій Олександрович Гарбузюк читаючи уривок з послання до Ефесян 6:15 говорив про те, що брати служителі покликані звершувати служіння примирення, для цього Господь дав слово примирення. Христос хоче, щоб Його учні були «взуті» в готовність звіщати Євангеліє людям в світі і в Церкві, і не тільки словами, а життям і щоденними вчинками.

Брати вчились слухаючи лекції: Корнійчука Андрія «Бачення церкви – пастирська відповідальність», Нестерука Володимира Васильовича «Праця зі служителями – основний пріоритет пресвітера», Ярмушка Андрія Васильовича «Підготовка і проведення членського зібрання», а також «Священнодії пастора: хрещення (підготував Басараба Василь Захарович), хліболамання (підг. Ярмушко А. В.), шлюб (підг. Корнійчук А.)». Це була теоретична частина, з якою практичне служіння стає більш ефективним. Після кожної лекції відбувалось жваве обговорення, виникало багато запитань.

Цей час проведений в братерській спільноті був справді великим благословенням для пасторів. Адже в багатьох невеличких церквах області більшу частину служіння вони звершують самі або ще з декількома братами. Вони мали нагоду отримати змістовні відповіді на свої питання, поділитись наболілим, бо в практиці служіння кожного пастора є багато проблемних моментів, і, що не менш важливо, відчути підтримку один одного просити керівництва і мудрості від Бога.

Заключну проповідь говорив Михайло Андрійович Ільюк, читаючи текст з книги Дії Апостолів 16:5-10 вірші. Він наголосив як важливо служителю чути голос Духа Святого. Вміти почути і згодитися з Його відповіддю, навіть якщо ця відповідь «ні», а нам здається що має бути «так». Але коли ми виявляємо послух, тоді виконуємо працю, яку підказує нам Бог і, отже, відповідальність за результат і наслідки Він бере на Себе. І це буде або успіх, або «напів»успіх, або відсутність плоду у служінні.

Підбадьорившись, з новими силами і баченням, брати поїхали продовжувати і вдосконалювати служіння в місцевих церквах області.

 

Короткі тези з кожної лекції подаємо нижче.

1. «Бачення церкви – пастирська відповідальність» (Корнійчук А.Д.)

 

2. «Праця зі служителями – основний пріоритет пресвітера» (Нестерук В.В.) 

Текст з 2 Тимофія 4:5. Пресвітер має все пильнувати, але разом з тим делегувати певні повноваження іншим служителям.

Пресвітер  повинен: думати про методи євангелізації, проявляти любов і турботу про членів церкви, залучати членів церкви до різних служінь і робити все, щоб в церкві була єдність.

Головна задача пастора (1 Тим. 5:12) – це праця в команді (не помилитись у виборі служителів), виховувати помічників, підтримувати авторитет. Далі говорилось про братерську раду на основі тексту Дії Апостолів 6:3-7, про обов’язки і права членів ради, порядок проведення зустрічей, також про розподіл певних обов’язків (1 Кор. 12:28-31).

 

3. «Підготовка і проведення членського зібрання» (Ярмушко А. В.)

Текст з 1 Тимофія 4:8-12.

Одним із методів зворотного зв’язку з членами церкви є розміщена на видному місці в Домі молитви скринька для записок із питаннями, пропозиціями, зауваженнями. Обговорення поточних питань життя церкви і певних проблем відбуваються спочатку на братерських радах, а потім виносяться на розгляд членського зібрання. Добре якщо братерська рада займає єдину позицію щодо тих чи інших питань. Пастор церкви є головуючим і контролює хід зібрання. Добре, якщо все, що відбувається на зібранні фіксується секретарем у протоколі. Потім при виникненні певних спірних питань можна звернувшись до документу подивитись рішення прийняті церквою, щоб уникнути конфліктних ситуацій. Спочатку краще розглядати позитивні моменти, а потім негативні. В прийнятті остаточного рішення бере участь вся церква.

 

4. «Священнодії пастора»

- хрещення

Основою лекції взято текст з Єв. від Матвія 28:16-20. Право звершувати цю священнодію дано нам Ісусом Христом, Головою Церкви, бо Він має всю владу і цією владою Він наділив учнів Своїх, повелівши звершувати певні дії. Василь Захарович говорив про порядок і підготовку до хрещення, а саме про обов’язкові бесіди з тими, хто бажає вступити в завіт з Господом, і про подальше навчання для тих, хто прийняв хрещення. Отож, перший крок – це навчити, привести до пізнання Бога, до живої віри і об’явити Божий план спасіння. Це навчання має проводити пресвітер. Охрещені люди є духовними немовлятами, тому подальше навчання є теж дуже важливим для їх духовного зростання. День хрещення – це особливий день в житті церкви, тому підхід в підготовці і проведенні має бути відповідним.

- хліболамання

Кожен член церкви Христової не повинен забувати, що хліболамання – це спомин страждань і смерті Господа Ісуса Христа і важливо з яким станом серця і духа ми підходимо до звершення цієї заповіді. Через неї ми звіщаємо, що смертю Своєю Ісус заплатив високу ціну, щоб викупити нас від рабства гріха. Також зверталась увага на послідовність, культуру підготовки і порядок звершення заповіді. Від початку і до кінця все має відбуватись в благоговінні, смиренні і страху Божому.

 

-         шлюб