IMG 0027 21 02 17 12 17

З 15 по 18 лютого 2017 року у с. Малеве відбулась навчальна конференція для проповідників. На зустріч приїхали близько 60-ти братів з Рівненської області. Основна тема навчання – Експозиційна проповідь

Протягом трьох днів навчання по Євангелію від Марка проводили Род Філліпс та Джей Ді Баутіста (JD Bautista) пастори зі Сполучених Штатів. Ціллю навчання було донесення принципів дослідження Писання та визначення якою була ідея написання від самого початку. 

Зокрема були розглянуті наступні теми: 

1. Що таке експозиційна проповідь (вміння чітко пояснити, про що говорить конкретний текст)

2. Залишатися на лінії (не вдаватися до законництва чи лібералізму)

3. Структура тексту (як автор організував текст)

4. Досліджуючи текст потрібно пройти через шість етапів

- 1) структура

- 2) основна ідея

- 3) контекст

- 4) тема

- 5) Євангеліє

- 6) мета написання.

4. Контекст (розглянути уривок в контексті розділу, книги)

5. Мелодійна лінія (залишатися в контексті книги)

6. Текст та робота над поясненнями (не дивитися на Писання через призму світу, але бачити світ під призмою Слова Божого)

7. Подорожуючи до Хреста (кожен текст Писання веде нас до Голгофи)

Для кращого засвоєння знань щодня відбувалося навчання у малих групах, де кожен мав змогу особисто досліджувати Писання та використовувати на практиці вивчені принципи. 

В останній день на учасників конференції чекав приємний сюрприз – усім присутнім пастор Род Філліпс подарував дві книги, які допоможуть готувати саме експозиційну проповідь. По закінченню навчання брати щиро дякували гостям за навчання, і говорили про цінність і користь отриманих знань та навиків.

 

Відгуки:

За кілька років свого служіння мав різні можливості навчатися по проповіді, але завжди відчував невпевненість у тому що вірно досліджував Слово. На конференції по експозиційній проповіді мені стали зрозумілими ефективні кроки дослідження Писання. Благословенні викладачі досить просто і доступно донесли усім присутнім практичні вміння для розуміння того, яку саме думку заклав автор від самого початку. Праця в групах над текстами дала можливість впроваджувати отримані знання на ділі. 
Басараба Богдан, церква с. Городище            

----------

Перший раз коли я був на даному семінарі, я навчився углиблятися в текст і розуміти його не так, як мені здається, а так як Слово говорить! А цього разу я навчився бачити мелодійну лінію всього уривку, щоб не виривати текст із Біблії. Експозиційна проповідь - це як надіти окуляри коли не бачиш! Віталік, ц. "Дім Примирення"            

-----------

Більш чітке розуміння Слова,вміння бачити основну лінію про що говориться в тексті через контекст,що каже уривок.
 Бех Микола, "Дім примирення"

----------

Даний семінар допоміг мені пам'ятати, що в проповіді головне показати на Ісуса Христа як спасителя. Андрій Левчук, с.Ставки