Поблизу міста Рівного, в селі Олександрія з 10 по 12 травня  2019 року на базі відпочинку «Берізка», відбувся настановчий семінар для табірних служителів. Його тема – «Це смачно», таку ж назву має і табірна програма, яку представила відповідальна за дитяче служіння в Рівненській області Ольга Мирончук.

Програма написана для дитячих християнських таборів, з ціллю навчити дітей та підлітків споживати здорову як фізичну, так і духовну їжу. Близько 400 молодих братів та сестер покинули свої роботи, навчання та  інші особисті справи  заради однієї цілі - плідно підготуватись до проведення літніх таборів у своїх церквах.

Семінар є необхідним і важливим, ледве чи не вирішальним кроком у процесі підготовки табору. Молодь приїжджає  сюди зі своїми конкретними очікуваннями, кожен з них прагне збагачуватись духовно, шукати та втілювати нові ідеї, удосконалювати  свої вміння та навички, заради того, щоб Слово Боже в таборах сіялось якомога ефективніше в кожній пісні, грі, особистому спілкуванні з кожною дитиною та підлітком у таборі.

Із вступним словом на відкритті семінару звернувся пастор Першої рівненської церкви, керівник комітету дитячого та підліткового служіння ВСЦ ЄХБ Олександр Ярмушко, наголосивши про необхідність праці над своїми серцями (Приповісті 14:14), адже саме серце є основою нашого буття, і Господь надає велике значення їх збереженню в чистоті.

З короткими, влучними побажаннями, до молоді звернулися організатори семінару, які ще більше запалили їх до навчання. Впливай своєю вірою! Таким гаслом розпочав свою проповідь голова ООЦ ЄХБ Рівненської області Андрій Корнійчук, зазначивши на тому, що кожен християнин впливає не словами чи вчинками, а лише власною вірою. Ми не здатні передавати те, чого не маємо у своєму серці. «Головне не руки, які можуть багато навчити, а серце впокорене перед Богом!» - цими словами пастор дав зрозуміти, що якими б здібностями ми не володіли, Господь чекає від нас одного – смиренного серця!Команда підліткового служіння  рівненського регіону «Сильні», організувала фестиваль вуличної їжі. Під час якого присутні мали змогу смакувати різноманітними стравами, перебуваючи у дружній, незабутній атмосфері єдності.Кожен день семінару розпочинався зі спільної хвали та поклоніння, у супроводі гурту церкви с. Оржів. Щодня для максимально кращого впливу, як на серце, так і на здібності загалом мали проведені майстер – класи.

Оксана Кокотень ділячись пережитими на власному досвіді ситуаціями, навчала координаторів табірного служіння, як долаючи труднощі досягати максимальних результатів. Тамара Доброчинська та Оксана Петрик розповіли, як доступно та яскраво викладати Слово Боже, відповідно віковим особливостям кожного вихованця. Алла Прокопчук, організатор служіння «Good zone», навчала майстерності створення декорацій, наголошуючи на тому, що необхідно жити служінням, тоді Господь буде давати необхідні ідеї та ресурси для його організації. Як досягти золотих взаємин в команді? – на це актуальне питання надала мудрі поради Олена Медведєва. Секретами успішного фото та відеомистецтва поділилось подружжя – Олеся та Володимир Дяки. Якими характеристиками повинен володіти спорт інструктор розповів Олександр Кирилов.

Заступник старшого пресвітера – пастор рівненської церкви «Преображення» Олександр Гаврилюк зауважив на тому, що ми не мислимо свій день без мобільного телефону, але нажаль кожен з легкістю може пригадати дні, коли зовсім не читав Біблії. Мотивуючи мати власну гору Преображення, кожного ранку починати день з Богом. Бути в єднанні з Господом з початку дня, а не в його завершені.

Пастор церкви «Віфанія» міста Дубно – Ігор Левценюк, звернув увагу на те, що кожен християнин повинен бути учнем Христа, одночасно виконуючи Велике доручення (Матвія 28:19-20).Необхідними навичками змогли оволодіти  на лекції «Перша медична допомога у таборі», яку провів Микола Коїш.

На другий вечір семінару завітав заступник голови ВСЦ ЄХБ В’ячеслав Васильович Нестерук, який дав змістовні відповіді на інтерв’ю,  щодо його організації та проведення перших християнських таборів в Рівненській області. Також побажав посвяченого служіння не залежно від життєвих обставин.

Закриття семінару пройшло не менш урочисто, ніж його відкриття, всі учасники отримали подарунок – пакетик із сіллю, як нагадування про наше покликання на цій землі (Матвія 5:13).

На завершення семінару Ольга Мирончук побажала, щоб у кожному таборі вдалось заохотити дітей та підлітків жити з Ісусом, як живе кожен із нас!

Віримо, що отримані на семінарі духовні істини, вміння та нові ідеї, допоможуть принести багато плодів для Божого слави у кожному таборі.

Діана Басараба