DSC_8442

Семінар для дитячих табірних служителів

Уже традиційно на початку травня працівники дитячих християнських таборів Рівненщини мають прекрасну нагоду отримати особливі підбадьорення до служіння.

Ось і цьогоріч понад 270 братів і сестер не лише нашого краю, але й інших областей, завітали на семінар табірних служителів, що проходив з 10 по 12 травня в на території мальовничої бази відпочинку «Берізка» с. Олександрія.

На семінарі «Люблю Ісуса» було презентовано другу частину однойменної табірної програми, яка знайомить дітей з особистістю Христа в трьох ракурсах: чудесах, проповідях та змінених Ним долях.

Найголовніші заповіді Господа – любити. Тому тема Його любові завжди була і буде актуальною, про неї можна і треба говорити без упину. Саме на цьому наголосив у вітальному слові  під час урочистого відкриття Сергій Качан, відповідальний  за дитяче служіння в Україні. Він же звершив і молитву благословення за проведення семінару.

Після знайомства з викладачами слово отримали люди з найменшим та найбільшим досвідом служіння в дитячих таборах. Кожен з них ділився очікуваннями від нинішнього літа. Звісно ж, у кожного сподівання й переживання різні, проте об’єднує табірних служителів одне: любов до Господа й бажання показати Його дітям.

Змусили кожного замислитися над своїм життям і служінням слова проповіді заступника старшого пресвітера ООЦ ЄХБ Рівненської області Андрія Васильовича Ярмушка. Він наголосив на тому, що для виконання Божої волі треба любити, вивчати та зі сміливістю берегти Господнє Слово. Андрій Васильович побажав кожному бути зразком у всьому (1Тимофія 4:12), адже тоді Господь благословлятиме й використовуватиме нас.

Наше служіння ніколи не матиме успіху, якщо ми будемо звершувати його власними зусиллями. Наша праця принесе плід лише тоді, коли ми в смирінні шукатимемо Господнього лиця. Саме цим істинам на лекціях духовного зростання навчав пастор  церкви «Благодать» м.Києва Володимир Омельчук. «З-поміж усіх надбань, - неодноразово наголошував він, - найціннішим, що ми можемо мати, є особисті стосунки з Господом». Саме вони – основа всього нашого життя та служіння. Продовжуючи цю тему, керівник відділу дитячого служіння Олександр Ярмушко звернув увагу на посвяту, з якою ми служимо Богу, на те, як пильнуємо за своїм серцем і входимо до Його присутності. На лекціях духовного зростання багато хто переоцінив свої стосунки з Богом, а також те, як ми звіщаємо іншим про Христа.

На одному із вечірніх служінь голова ООЦ ЄХБ Рівненської області Василь Захарович Басараба розмірковував над тим, як Господь змінює долі, звертаючись до прикладу Божої благодаті в житті апостола Павла. Василь Захарович побажав кожному служителю зростати в благодаті та пізнанні Господа (2Петра 3:18).

По-особливому Господь торкався багатьох сердець через проповідь Михайла Андрійовича Ільюка, заступника старшого пресвітера ООЦ ЄХБ Рівненської області. Розмірковуючи над посланням апостола Павла до филип’ян 1:3-7, він говорив про успіх та відповідальність нашого служіння. «Чи є діти, з якими я працюю, в моєму серці? Чи згадую їх у молитві? Чи люблю їх насправді?» - це питання, які поставили собі дитячі служителі. Чимало хто переоцінив своє ставлення до тих юних душ, які довірив нам Господь.

Крім змін у серці, котрі є найважливішими,  вдосконалювалися й професійні навички служителів, адже кожен впродовж семінару відвідував ті лекції, які розвивали практичні вміння роботи з дітьми. Так, Наталія Свистун та Андрій Бражник, спілкуючись з директорами таборів, ділилися принципами та пріоритетами ефективної роботи. Оксана Петрик та Роман Корнійчук навчали наставників будувати стосунки з дітьми, робити уроки насиченими та доступними. Допомагала ж їм у цьому Олена Медведєва, яскраво провівши відкриту біблійну годину про значення того, що входить в наше серце через очі. Ольга Мирончук та Тетяна Пузиченко ділилися власним досвідом того, як координатор повинен організувати роботу команди, аби дітям в таборі було комфортно та цікаво. Алла Левчук та Люба Гаврилюк з музичними керівниками вивчали прекрасні пісні прославлення нашого Господа. Яна Онищук та Наталія Ящук з найпростіших підручних матеріалів виготовляли на заняттях рукоділля справжні шедеври. Віталій Міщук навчав спортінструкторів не лише цікавих ігор, але найперше того, як зробити спорт змістовним та навчитися любити й помічати в ньому кожну дитину.

Семінар був насиченим і свідоцтвами того, як Господь використовує табірне служіння. Зокрема, на вечірніх служіннях лунали історії з життя тих людей, які вперше почули про Бога або ж прийняли рішення слідувати за Ним саме в дитячому таборі.

Упродовж цих трьох днів Господу линуло багато слави із сердець через наші вуста. Чудовими піснями славили Його Ім’я співочий гурт церкви с.Оржів, табірні музичні керівники, гурт «Небеса».

Дуже хочеться, аби життя, думки, служіння кожного із нас завжди приносили багато слави Господу. Хочеться, аби діти, з якими працюємо в таборах, були в нашому серці. Хочеться, щоб кожне служіння було плідним та приємним Господу. Молимося за це та дякуємо Богу за ті істини та вміння, які Він подарував на цьому семінарі.