Золота молодь

Маленька, непомітна душа губилася у сіризні клопітких буднів. ЇЇ метушливе життя нічим не відрізнялося від інших.  Воно пливло своїм звичаєм, не залишаючи жодного сліду в чиємусь серці. Душа не бачила сенсу в такому примітивному існуванні, вона старалася змінити себе, оздобити ту сіризну якимись добрими справами. Все марно - вона, як і інші, залишалася тьмяною і непомітною… Та враз у безпросвітні будні увірвалося неземне яскраве світло. Це був Христос. Він по самі вінця наповнив душу сліпучо-золотим промінням. Нестримно захотілося жити, допомагати іншим (таким же сірим і непомітним душам, як сама була донедавна) засяяти золотим відблиском Господньої любові.

Золота молодь… Саме Господь зробив її золотою дотиком Своїх пробитих на хресті рук. Золота молодь… Саме від неї Він чекає посвяченого і відданого Йому серця. «Золота молодь»…  Саме таку назву мав семінар, що став натхненням і підбадьоренням для сотень дитячих служителів.

З 7 по 9 травня 2011 року на території мальовничого табору "Берізка", що в с.Олександрії, відбувся щорічний семінар для тих, хто служить в дитячих та підліткових християнських таборах.   Понад 450 учасників з’їхалися сюди з різних куточків України, були навіть  гості з Ізраїлю. Під час відкриття семінару, чудовими ведучими були  Богдан Ярмушко і Тетяна Пузиченко, зі Словом Божим звернувся до присутніх голова Всеукраїнського об’єднання церков ЄХБ В’ячеслав Васильович Нестерук. Він підбадьорив кожного  словами апостола Петра: «Але ви вибраний рід, священство царське, народ святий, люд власності Божої, щоб звіщали чесноти Того, Хто покликав вас із темряви до дивного світла Свого» (1Петра 2:9). Кожен із нас є особливим в Божих очах, вибраний Ним для служіння, аби благовістити  тим, хто ще не пізнав Його. Така праця є, без сумніву, золотом і великою цінністю для Господа. В’ячеслав Васильович підбадьорив усіх, сказавши, що дитяче та підліткове служіння – це те, з чого найчастіше розпочинається організація нових церков. Приємно усвідомлювати, що Господь використовує нас у цій відповідальній справі на Своїй ниві.

Після відкриття всі учасники семінару розійшлися по навчальних секціях, різноманітність яких давала змогу кожному розвиватися у своїй сфері дитячого служіння. В’ячеслав Васильович Нестерук проводив збудовуючий курс «Золоте Слово до тебе», в якому йшлося про душеопікунство, лідерство, значення Слова Божого в нашому житті та служінні.  Для багатьох учасників семінару це навчання стало відповіддю на численні молитви та запитання, допомогло оновити стосунки з Господом. Відвертість та щирість у спілкуванні В’ячеслава Васильовича формує в молодих служителів гарні лідерські якості, допомагає переймати  духовний досвід старшого брата-наставника та забезпечує єдність поколінь у церкві.

Андрій Романюк, Павло Матвійчук  та Віталій Грицюта  викладали лекції для наставників, на яких найбільшою мірою лежить відповідальність за побудову стосунків з дітьми. Брати ділилися власним досвідом, висвітлювали питання наставництва з точки зору Божого Слова, а також психолого-педагогічних принципів.

Роман Курбацький проводив курс «Як бути ловцями людей», в якому висвітлювалися принципи, особливості ефективного лідерства, яке є основою побудови стосунків.

Оксана Ляшенко  вела курс для координаторів. Під час цих лекцій, які яскраво і доречно  ілюструвалися цікавими прикладами, було розглянуто всі особливості роботи координатора: розпорядок дня, програма, табірні ігри, спілкування тощо.

Сніжана Дужук  поділилася цікавими, оригінальними ідеями з рукоділля, навчила сестер виготовляти саморобки з найрізноманітнішого матеріалу. Отож, в майбутніх таборах діти матимуть неабияке задоволення від виготовлення таких яскравих виробів своїми руками.

Андрій Бражник, Іван Петрик  та Віктор Грицюта  проводили цікаві ігри для спортінструкторів. Як відомо, відпочинок для дітей – це там, де багато сміху, руху та активності. Тому черпати ідеї для розвитку спорту в таборі – це велика необхідність.

Викладачі з Німеччини та Швейцарії ділилися своїм досвідом, новим підходом до організації програми в таборі. Вони проводили цікаві табірні ігри, з яких потім робили глибокі висновки про духовне життя.

Ось деякі відгуки учасників семінару:

Настя, с.Здовбиця, Рівненська обл.:

-         Семінар надзвичайно цікавий і корисний для мене. Я хочу влітку служити в денному таборі. Тож вся інформація, отримана тут, обов’язково знадобиться.

Сергій, м.Кривий Ріг:

-         Я відвідував лекції для наставників. Господь багато  сказав мені через цей курс. І я зрозумів, що потрібно повністю присвятити себе, свій час, зусилля, життя роботі з дитячими душами. Адже цього чекає від мене Господь.

Соломія, м.Броди, Львівська обл.:

-         Для мене великим благословенням були лекції Оксани Ляшенко. Адже я є координатором у таборі. Отримала багато цікавих ідей, які хочеться втілювати в життя. Семінар надихнув мене до нових звершень на Божій ниві.

Інна, м.Суми:

-         Я відвідувала заняття з рукоділля. Познайомилася з багатьма цікавими техніками, зокрема, з квілінгом.  Думаю, це знадобиться в служінні з дітьми, зробить життя в таборі  яскравішим та насиченішим.

Аня, м.Тель-Авів, Ізраїль:

-         Дуже сподобалася організація, вразила кількість присутніх. Отримала багато цікавої інформації, яка знадобиться нам у проведенні денних таборів. Також почула Слово Господа до мого серця. Радію, що Він мене змінює і використовує.

Сергій, Херсонська обл.:

-         Приємно бачити, що така велика кількість молоді готова присвятити своє життя  служінню з дітьми.  Ми зараз займаємося організацією нової церкви. Тому дуже підбадьорили слова В’ячеслава Васильовича Нестерука про те, що саме в цій справі велике значення відіграє дитяче служіння.

Крім того, на семінарі була представлена нова табірна програма «Золота молодь». У ній наголошується, що істинна «золота молодь» - це діти Божі, які пізнають Господа на своїх шляхах і втікають від гріха.  На основі життя біблійних героїв підлітки зможуть побачити те, як звичайні, немічні люди знаходили силу в Господі.

Завершився семінар молитвою благословення на всі табори, які відбуватимуться влітку.  Підбадьорившись, оновишсь у стосунках з Господом, збагатившись досвідом,  новими ідеями та програмами,  дитячі служителі роз’їхалися  по домівках, аби запалювати золотим сяйвом Господньої любові інші серця.

 

Юлія Береза.