004

29-30 жовтня 2010 року в Домі молитви рівненської церкви «Відродження» відбувся семінар для пасторів та лідерів церковного служіння з організації малих домашніх груп.

Розпочався  семінар із короткої проповіді пастора рівненської церкви «Відродження» Володимира Нестерука. Далі лекцію читав брат Любомир Турчак (директор Біблійного інституту). Він поділився з присутніми своїм баченням щодо організації малих груп, якою є мета її створення і як правильно спланувати час, щоб він був плідно проведений. Пізніше з лекцією виступив  Андрій Корнійчук  (пастор рівненської церкви «Благодать», помічник голови ООЦ ЄХБ). Брат Андрій розповів, де потрібно шукати людей для групи, як з ними працювати, який матеріал вивчати  і у який спосіб «зрощувати» у них духовний плід.

Другий день розпочався із вступної проповіді Михайла Ільюка (голова ООЦ ЄХБ ). Його роздуми базувалися на уривку, записаному у Першому посланні до коринтян 2:16: «Хто пізнав розум Господній, щоб міг пояснити його? А ми маємо розум Христа». Духовна боротьба триває і триває служіння Церкви, котра володіє Істиною, а, отже, має силу і владу від Господа впливати і змінювати світ. Створення малих домашніх груп є одним із найефективніших методів євангелізації в наш час.

Після проповіді брати, схиливши коліна, щиро молились Господу за працю в регіонах області, в яких вони звершують служіння.

Головним доповідачем семінару був наш земляк, а нині пастор київської церкви «Благодать» Володимир Омельчук. Посилаючись на книгу Дій святих апостолів та послань апостола Павла, нагадав про те, як перші християни збиралися по домівках і ефективно поєднували учнівство та євангелізм. Продовжуючи лекцію, він сказав: «Церква може жити і бути активною й тоді, коли вона не матиме свого приміщення або ж коли зміняться обставини. Церква у Північній Кореї та Китаї, де є переслідування, не тільки живе, але й дуже стрімко кількісно зростає через служіння домашніх груп. Впродовж усієї історії Церкви у різні часи застосовувалися різні ефективні методи донесення Благої вістки людям (наприклад, служіння Джона Уеслі в Англії у XVIII столітті)».

Він  поділився семирічним досвідом служіння церкви «Благодать» в м. Києві.  Зауважив, що дуже важливою є позиція пастора, яке молитовне життя церкви та її ключових лідерів. Також важливим є правильне розуміння Великого Доручення з Євангелія від Матвія 28:18-20, де спочатку Христос говорить «ідіть і навчайте всі народи…», а потім: «…Ось Я з вами повсякденно аж до кінця віку!» (Мт.28:19-20).

Бажаючі розпочати малу групу могли придбати книгу Володимира Омельчука «52 темы для домашних групп», де подані рекомендації, поради і розроблені теми, за якими можна будувати спілкування в групах.

Доброзичливу атмосферу семінару доповнювали виступи гуртів «Агапе» і «Кредо».

Віримо, що брати будуть застосовувати на практиці випробувані ефективні методи, щось переглядатимуть та змінюватимуть, та розпочинатимуть служіння там, де груп ще немає. І Бог неодмінно допоможе і благословить усіх.