001

Чергова зустріч молодіжної "двадцятки" відбулася 14-15 листопада. Браття нашої області зібралися, щоб поділитися досвідом та отримати нові ідеї для служіння. Як завжди зустріч розпочалася зі спілкування за чашкою чаю та обговорення подій минулого місяця. Трохи поспілкувавшись молоді брати офіційно розпочали групу з молитви прохання Божої присутності та дії Духа Святого у кожному серці.

Після молитви директор біблійного інституту Юрій Давидюк ділився баченням щодо розвитку служіння БІ в області. Суть бачення полягає у формуванні навчальних центрів у помісних церквах Рівненщини. Юрій також нагадав про вимоги до кожного члена молодіжної команди – це група учнівства та учень, а також закликав зробити девізом свого життя наступні слова ап.Павла: "А що чув ти від мене при багатьох свідках, те передай вірним людям, що будуть спроможні й інших навчити" (2Тим.2:2). На кінець вступної промови Юрій процитував слова старшого пресвітера по Україні Валерія Антонюка, який назвав величезною спокусою служителя: "Меншими зусиллями прагнути досягати більших результатів", і закликав прикладати максимум зусиль для служіння. Обговоривши бачення браття відразу перейшли до розмови про ситуацію з навчанням у їхніх церквах. Кожен мав змогу проаналізувати і побачити на якому етапі є церква в плані навчання і визначити, що вони можуть зробити щоб учнівство розвинулося у їхній церкві.

Відразу після вечері брат Максимов Олександр, який на даний момент несе місіонерське служіння у Тернопільській області, розповів два наступних закони з книги Джона Максвела "17 законів команди". Одинадцятий закон – це закон ведення рахунку. Суть даного закону полягає у тому, що кожній людині час від часу потрібно зупинятися і аналізувати своє життя. Для чого це потрібно? Відповіддю на це запитання були наступні переваги у житті того, хто веде рахунок:

-         Розуміння ситуації (усвідомлення того де я знаходжусь і куди рухаюся)

-         Прийняття рішення (що я хочу змінити)

-         Внесення змін (конкретні дії для перемін)

-         Перемога (результат)

Підсумком закону були слова про те, що без аналізу немає розвитку і навпаки аналітичний підхід до життя допомагає ставити цілі щодо життя (служіння) та розробляти стратегію для досягнення! Наступний – 12-й закон має назву закон запасного гравця. Розкриваючи його зміст брат Олександр звернувся до тексту із Писання Мт. 4:17-20, де Ісус запрошував учнів Петра та Андрія іти за Ним. Було наголошено на важливість виховання учнів, а також дані конкретні кроки для того, щоб знайти собі учня. Зокрема для цього потрібно брати приклад з Христа:

 1. Проповідувати (Христос проповідував і мав авторитет серед народу)
 2. Ходити і дивитися (Ісус завжди був серед людей і спостерігав за їхнім життям)
 3. Запрошувати (окремих людей Христос запросив у Своїх учні)
 4. Бути готовим, що учні підуть за вами (за Ісусом пішли учні, які готові були до кінця).

Як висновок прозвучав заклик: "Іти до людей і приймати їх, так, як це робив Господь"

Вранці після сніданку Юрій Давидюк задав для братів питання: "По чому можна зрозуміти, чи люблю я Слово?". Одним із практичним доказів любові до Слова є звичка досліджувати Біблію. Для прикладу одну з книг Біблії в рік. Тому братам Юрій провів перший урок одного з курсів БІ "Як вивчати Бібілію". Даний урок був присвячений дослідженню послання до Филимона за трьома етапами: спостереження, тлумачення та застосування. У результаті проведення цих трьох етапів стала зрозумілою тема послання "Прийми, як брата", а також були дані конкретні кроки застосування:

 • не дивитися на особу;
 • не відноситися корисливо до людей;
 • простити минуле людини.

Закінчивши дослідження Писання брати мали хороший час для молитви. Басараба Богдан проводив молитовний блок, у якому він через Писання закликав керівників малих груп до молитов: подяки (благословення в служінні), сповіді (що недопрацьовуємо), поклоніння (якого Бога бачимо), молитви заступництва за Україну та близьких людей котрі не пізнали Господа. Під час останньої молитви брати на підставі тексту "Ні про що не турбуйтесь, а в усьому нехай виявляються Богові ваші бажання молитвою й проханням з подякою." (Фил.4:6) – просили благословення на своє життя та служіння.

Після молитовного блоку брат Максимов Олександр розповів про рису характеру Справедливий із книги "Бути". Він наголосив, що люди досить часто ставляться упереджено, як до себе так і до інших через гордість, страх, втрату матеріальних цінностей тощо. Тому завдання християнина розвивати в собі навик дивитися на життя через призму Писання. Хочеш бути справедливим роби не як ти думаєш, а що каже Біблія. Давид, для прикладу, робив добро Саулу, коли той робив зло. Хоча люди зі сторони радили Давиду вбити Саула. Тому Давид був більш справедливим за Саула.

Остання година була присвячена першому заняттю по книзі "Стиль викладання". Були обговорені принципи для розвитку стилю викладання:

 • після кожної зустрічі аналізуйте свій стиль (голос, жести, реакцію, …);
 • спілкуйтеся з вчителя, які ефективно використовують свій стиль;
 • моліться за покращення свого стилю викладання;
 • просіть інших вчителів дати оцінку вашому стилю
 • проведіть анонімне анкетування в своїй групі, щоб група оцінила вас.

По закінченню навчання брати області отримали на наступний місяць домашнє завдання згідно з девізом Біблійного інституту "ЗНАТИ БУТИ РОБИТИ".

Дасть Бог життя, то брати зберуться знову 12-13 грудня 2014 року.