unnamed

Нинішній рік у нашій країні проголошено роком Біблії. Це вселяє надію, що впродовж року до Слова Божого вдасться привернути увагу якщо не всіх, то більшості громадян України – адже саме ця книга, пройшовши горнило випробувань, які тривали тисячоліттями, залишається найпопулярнішою книгою, яка натхненна силою Духа Святого. Робота над поширенням Біблії  у світі не припиняється, і вагомий вклад у цю важливу справу робить Українське біблійне товариство.

В останню неділю зими, 25 лютого 2018 року, рівненську церкву «Відродження» відвідали брати цього Товариства. Вони взяли участь у ранковому богослужінні, яке, як завжди, почав із молитви пастор церкви Володимир Нестерук.

Після загального співу з проповіддю Слова Божого звернувся до церковної громади пастор церкви «Преображення» Олександр Гаврилюк. В основу своєї проповіді він поклав кілька текстів із книги Вихід: «І ввесь народ бачив та чув громи та полум’я, і голос сурми, і гору димлячу. І побачив народ, - і всі тремтіли та й поставали здалека. І сказали вони до Мойсея: «Говори з нами ти, і ми послухаємо, а нехай не говорить із нами Бог, щоб ми не повмирали» (20:18-19). Зверніть увагу, сказав брат Олександр, люди стояли здалека, вони боялися близькості з Богом, боялися спілкуватися з Ним, бо кожен згадував свій власний гріх і розумів, що за цей гріх  Бог може умертвити. Ми ж, коли молимося, знаємо, що Бог поруч із нами, Він чує нас і відповідає нам. І це не тому, що ми позбавлені гріхів, а тому, що маємо Посередника – Ісуса Христа, Чия Кров очищає нас від нашої гріховності. У часи Мойсея таким посередником між Богом і народом став Мойсей, оскільки іншого не було ще. Мойсей входив до скинії, а весь народ стояв біля своїх наметів – вони тільки здалеку бачили стовп хмари, який стояв біля входу до скинії. І лишень один із них, юний Ісус Навин, зважився увійти в той стовп диму, аби не через посередника, а самому почути голос Бога. Він залишався там і після того, коли Мойсей виходив зі скинії. Ці особисті стосунки з Богом врешті-решт зробили його лідером нації. Проповідник звернув увагу, що й ми повинні мати стосунки з Богом не через пастора чи проповідників, а особисті. І складаються вони не тільки через відвідування богослужінь, а й через молитви, щоденне читання Слова Божого. Місце в наших оселях, де переважна більшість починає свій новий день із читання Святого Писання, є нашою духовною скинією, де ми щодня чуємо голос Бога, вчимося пізнавати волю Його щодо нас.

Після молитви брати Українського біблійного товариства розповіли про необхідність популяризації Біблії сьогодні, і тому Товариство щороку друкує Біблії різних форматів. Лишень у минулому році їх випущено в світ 240 тисяч примірників як у перекладі І.Огієнка, так і Р.Турконяка (саме цей переклад удостоєний найвищого в Україні визнання – Національної премії ім. Тараса Шевченка) та інших перекладачів. Цьогорічні проекти орієнтовані на дітей-сиріт в інтернатах, на тих, хто перебуває в реабілітаційних центрах, хто мешкає в східних регіонах нашої країни тощо.

Приємно, що  церква «Відродження» теж молитовно і фінансово підтримує проекти Біблійного товариства. З цієї нагоди церковній громаді вручено подарункове видання Біблії у перекладі І.Огієнка (цю нагороду прийняв пастор Володимир Нестерук). Потім церковній громаді було запропоновано відео про роботу Українського біблійного товариства, а також презентацію, яка розкриває суть, чому ми довіряємо Біблії.

Із заключною проповіддю Слова Божого звернувся до братів і сестер Богдан Басараба, який почав служіння у відділі благовістя в Рівненській області. Підсумовуючи все, про що йшлося на зібранні цього ранку, він сказав, що ми довіряємо Біблії, оскільки її автором є Бог. На жаль, сьогодні, коли  маємо багато свободи, у кожного – своя правда, і тільки Біблія є єдиною книгою, яка здатна направити  на шлях Істини. Сумнівів немає, сказав проповідник, Бог має завжди лишатися  для нас на першому місці, а це можливо через щоденне читання Слова Божого і молитву. Відкриття, яке отримуємо через читання – це не тільки благословення, а й відповідальність жити так, щоб через нас Слово сіялося в душі тих людей, які живуть поруч із нами. Нехай у нашому житті, закінчив брат Богдан проповідь, живе бажання повсякчас виконувати те, що велить Слово Боже, і звіщати Писання іншим.

По закінченні богослужіння всі охочі мали гарну нагоду придбати нові видання Біблії.

Світлана БЕРЕЗА.